Aktualności >>> Każdy może pomóc w walce o życie Kacpra >>>

 .: Kacper z Bisztynka walczy życie

POMÓŻ KACPROWI W WALCE O ŻYCIE

AKTUALNOŚCI

23.10.2013 r. - ZBIÓRKA PO KONCERCIE

Koncert zespołu "Mocni w wierze" o którym możecie przeczytać klikając tu >>> był znakomitą okazją do uzupełnienia zbiórki prowadzonej już wcześniej w parafii w Bisztynku, czy podczas festynu na rzecz Kacpra oraz dożynek gminnych.


Do okazania serca i ofiarności po raz kolejny namawiał, w czasie koncertu, ks. proboszcz Janusz Rybczyński i ten apel okazał się skuteczny. Dzięki ofiarności publiczności zgromadzonej na koncercie zebrano:

1073 zł 64 gr. zł 70 gr.


13.10.2013 r. - NFZ JEDNAK SFINANSUJE LEKI KACPRA !!!

To bardzo dobra wiadomość. Okazało się, że dzięki naciskom, pismom, prośbom mamy Kacpra, Narodowy Fundusz Zdrowia - oddział w Olsztynie - zdecydował się na pokrycie kosztów zakupu leków, które przed przeszczepem komórek szpiku kostnego musi on przyjąć.


Do podjęcia takiej a nie innej decyzji przez NFZ przyczyniła się postawa mamy KLacpra, ale i sam fakt prowadzenia tak szerokiej akcji pomocy Kacprowi. Pieniądze, które zebraliśmy zostaną przeznaczone na inne potrzeby Kacpra, związane z jego chorobą, np. na jego rehabilitację po powrocie do domu.

Po powrocie do domu Kaper będzie musiał brać leki, które trzeba będzie kupować. Miesięczny koszt takich specyfików to kilka tysięcy złotych. Z zebranych pieniędzy sfinansowany zostanie pobyt Kacpra w szpitalu we Wrocławiu. Nie tyle sam pobyt, co wymagania terapii, której zostanie poddany.

To m.in. koszt zakupu piżam, ręczników, szczoteczek do zębów, które po jednokrotnym użyciu muszą zostać zutylizowane i zastąpione nowymi, gdyż nie mogą zostać użyte przez nikogo innego.

Przeszczep szpiku Kacpra planowany jest obecnie na połowę listopada 2013 r. i wykonany zostanie we Wrocławiu.

Komitet, grupa inicjatywna na rzecz pomocy Kacprowi istnieć będzie do końca października 2013 r. (zgodnie z pozwoleniem na zbiórkę poubliczną). Po tym czasie konto grupy zostanie zamknięte a całkowita, pełna kwota prowadzonej zbiórki pieniężnej zostanie ogłoszona publicznie. Komitet ma bowiem obowiązek rozliczenia się z organem wydającym pozwolenie na zbiórkę publiczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zbiórce, przy organizacji festynów, przy dożynkach, tym, którzy dawali rzeczy na fanty, na aukcję, tych co kupowali, i tym co wpłacali bezpośrednio na konto, czy wrzucali do puszek. Dziękujemy wszytkim, którzy robili ciasta, pierogi, grochówki itd. Tym którzy nosili krzesła, stoły, sprzątali, nagłaśniali, śpiewali, oddawali diety...

Dziękujemy wszystkim, którzy oferowali swoją pomoc, a nie zdążyliśmy jej wykorzystać. Dziękujemy, za samą chęć i otwartość.

Nie jest możliwe wymienienie wszystkich osob i instytucji, które nam pomogły. Ci, którzy pomogli niech wiedzą, że z całego serca im dziękujemy, że doceniamy każdy wkład, każdą złotówkę, a rodzice Kacpra jak i on sam, nie są w stanie wyrazić swojej olbrzymiej wdzięczności.

DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM !!!


23.09.2013 r. - OFIARNI PARAFIANIE

Zbiórki datków na leczenie Kacpra Czerniawskiego nadal trwają. Są to głównie zbiórki przy kościołach parafialnych w gminach Kiwity, Korsze i Bisztynek.


Tydzień temu - 15 września - wolontariusze, koleżanki i koledzy z klasy Kacpra Czerniawskiego zbierali datki w parafiach w Kraskowie, Łankiejmach i Wandajnach. Zbiórka w tych parafiach, poprowadzona dzięki uprzejmości księży proboszczów przyniosła łączną kwotę:

801 zł 94 gr.

Tego samego dnia w parafii w Kiwitach zebrano:

1046 zł 62 gr.

W niedzielę 22 września wolontariusze pojawili się w Paluzach i Grzędzie. Ksiądz proboszcz Wojciech Puszcz nie zbierał tego dnia ofiar na tacę. Apelował, aby ofiary przeznaczyć na pomoc w leczeniu Kacpra. W parafiach w Paluzach i Grzędzie zebrano:

923 zł.

Zbiórkę ofiar do puszek prowadzono także w Drogoszach. Tam przyniosła ona kwotę:

773 zł 70 gr.

Podczas Przeglądu Amatorskiej Piosenki w Krekolach, 15 września 2013 r. zebrano:

853 zł.


10.09.2013 r. - PODSUMOWANIE CHARYTATYWNYCH DOŻYNEK GMINNYCH

Podczas Gminnych Dożynek 2013, które odbyły się 8 września 2013 r. w Sątopach-Samulewie konto Kacpra Czerniawskiego wzbogaciło się o ponad 7 tysięcy złotych.


W czasie Gminnych Dożynek 2013 w Sątopach - Samulewie prowadzono licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców. Łącznie z tych licytacji uzyskano kwotę 3.620 złotych. Za historyczną koszulkę Reduty Bisztynek uzyskano np. kwotę 200 złotych, a za rękawice bokserskie Dariusza Michalczewskiego - 400 złotych.

Poza licytacjami wolontariusze zbierali datki do puszek a sołectwa Bisztynek, Grzęda i Troszkowo oraz OSP Sątopy, na pomoc Kacprowi przeznaczyły dochód ze sprzedaży grochówki, ciast, pierogów itp. Łącznie dało to kwotę 3.956 zł 79 gr.Suma zebrana podczas dożynek to:

7.576 zł 79 gr.

W imieniu rodziców Kacpra, w imieniu samego Kacpra oraz organizatorów akcji pomocy Kacprowi serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom :-)

Zdjęcia z licytacji i inicjatyw pomocy Kacprowi znajdziecie w relacji z Gminnych Dożynek 2013 >>>

06.09.2013 r. - WIĘCEJ PRZEDMIOTÓW NA LICYTACJĘ

Podczas Gminnych Dożynek 2013, które odbędą się już 8 września 2013 r. w Sątopach-Samulewie będa licytowane przedmioty. Dochód z ich licytacji zostanie przeznaczony na pomoc w walce z chorobą Kacpra.

Wśród przedmiotów wystawionych na licytację są rękawice bokserskie z autografem Dariusza Tigera Michalczewskiego, hełmofon czołgisty - używany przez załogę czołgu średniego T-72. (Załogę stanowią kierowca-mechanik, działonowy i dowódca.). Hełmofon podarował jeden z żołnierzy zawodowych mieszkających w Bisztynku. Jest też hełm strażacki wyklonany z tworzywa (tzw tekstolitu). Oba przedmioty to doskonałe prezenty dla kolekconerów lub dla chłopców z których każdy chce być strażakiem lub żołnierzem.

Prezentem uniwersalnym oże być też wyjątkowej urody obraz formatu A3 wykonany techniką własną (rysunek kolorowy) przez jedną z naszych artystek. Obraz pokazuje krajobraz warmiński po żniwach i może być doskonałą ozdobą każdego wnętrza użytkowego.


05.09.2013 r. - DOŻYNKI CHARYTATYWNE

Podczas Gminnych Dożynek 2013, które odbędą się już 8 września 2013 r. w Sątopach-Samulewie będa licytowane przedmioty. Dochód z ich licytacji zostanie przeznaczony na pomoc w walce z chorobą Kacpra.

Wśród przedmiotów wystawionych na licytację jest unikatowa koszulka Reduty Bisztynek z autografami piłkarzy, którzy wywalczyli pierwszy awans do ligi okręgowej w sezonie 1996/1997. Awans wywalczono w czerwcu 1997 roku.

Wylicytować można będzie też sprzęt sportowy oraz elementy ubioru sportowego, dzieła naszych artystów i rękodzielników, wyroby metaloplastyczne (parasolnik, gazetnik, świecznik), komplet mosiężnych, starych naczyń do parzenia kawy lub herbaty.

Zespół "Enej" podarował na licytację swoją płytę z autografami wszystkich muzyków. Można będzie wylicytować olbrzymie maskotki i rzeźby. Część przedmiotów przedstawiamy na zdjęciach poniżej.

Licytacje rozpoczną się podczas imprezy dożynkowej o godz. 15:40. Pierwsza potrwa do godz. 16:00. Kolejna rozpocznie się o godz. 17:40 i potrwać może nawet godzinę.

Podczas dożynek trwać będzie też zbiórka publiczna datków do puszek, będzie można nabyć cukierek z niespodzianką. Sołectwo Bisztynek dochody ze swojego stoiska przeznacza na potrzeby Kacpra.

ZAPRASZAMY ZATEM NA DOŻYNKI DO SĄTOP-SAMULEWA !!!


25.08.2013 r. - ZBIÓRKA W STOCZKU KLASZTORNYM

Jedenaścioro młodych wolontariuszy, wspomaganych przez dorosłe opiekunki, zbierało 25 sierpnia datki na rzecz Kacpra, podczas odpustu w Stoczku Klasztornym.

Parafianie i pielgrzymi ofiarowali łącznie kwotę:

843 zł 61 gr. i 10 euro.


22.08.2013 r. - STAN KONT

Po raz pierwszy informujemy o stanie kont na które wpływają środki przeznaczone na leczenie Kacpra. W dniu 7 sierpnia na koncie fundacji było 8.500 złotych a na koncie grupy inicjatywnej 39.491 zł 82 gr.


Obecnie (22 sierpnia 2013 r. godz. 13.27) na koncie fundacji z dopiskiem "dla Kacpra" jest:

31.900 złotych

a na koncie grupy inicjatywnej w sprawie pomocy Kacprowi jest:

50.950 złotych 97 gr.

Jak łatwo policzyć, do dziś wszelkie inicjatywy związane z pomocą Kacprowi w ratowaniu jego życia dały już kwotę:

82.850 zł 97 gr.

22.08.2013 r. - ZBIÓRKA W KOŚCIELE W RESZLU

W ostatnią niedzielę (18. sierpnia) pieniądze na leczenie Kacpra zbierano w Kościele w Reszlu.

Parafianie z Reszla byli bardzo ofirani. Informujemy o tym z opóźnieniem, bo co prawda otrzymaliśmy sms z tą informacją, ale nie wiedzieliśmy od kogo ten sms jest :-) W trakcie zbiórek po Mszach świętych w parafii św. św. Piotra i Pawła w Reszlu zebrano łącznie:

2130 zł 7 gr.

11.08.2013 r. - ZBIÓRKA W KOŚCIOŁACH W KĘTRZYNIE

Akcja pomocy choremu na białaczkę Kacprowi Czerniawskiemu nie zakończyła się wraz z festynem charytatywnym w dniu 3 sierpnia. Trwa nadal. Dziś wolontariusze zbierali datki po Mszach św. w kościołach św. Jacka i św. Jerzego w Kętrzynie.

Parafianie ze św. Jacka ofiarowali łącznie kwotę:

2469 zł 27 gr.

Parafianie ze św. Jerzego -

6036 zł 71 gr.

Szczególne podziękowania składamy księżom proboszczom obu parafii za umożliwienie zbiórki i słowa kierowane do parafian podczas nabożeństw.


04.08.2013 r. - ZBIÓRKA W KOŚCIELE W PROSITACH

W niedzielę 4 sierpnia 20013r. po Mszy świętej w Prositach, koledzy i koleżanka z klasy Kacpra Czerniawskiego zbierali datki na jego leczenie. Emilka, Michał, Dawid i Mateusz zebrali

935 zł.

Dziękujemy mieszkańcom za tak szczytny gest , dar serca i solidarności !!!


03.08.2013 r. - FESTYN JUŻ ZA NAMI

Festyn charytatywny "Pomagamy Kacprowi" już za nami. Dzięki ludziom dobrej woli zebrano na leczenie 12-latka z Bisztynka potężną kwotę pieniędzy. Dokładnie 130 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Podczas festynu zebrano łącznie:

25.295 zł 74 gr

Obszerną relację z festynu znajdziesz tu >>>


02.08.2013 r. - DODA, HOŁEK, MAMED i KSIĄDZ

Dary od Dody, Krzysztofa Hołowczyca, Mameda Khalidowa i ks. Jana Pietrzyka (kiedyś był proboszczem w Grzędzie) dotarły dziś do organizatorów pomocy Kacprowi Czerniawskiemu. Jutro zostaną zlicytowane.01.08.2013 r. - PRZEDMIOTY NA LICYTACJĘ I ZABAWĘ W CUKIEREK Z NIESPODZIANKĄ

Do organizatorów akcji pomocy Kacprowi dotały już niektóre przedmioty na licytację oraz bardzo duża ilość niespodzianek dołączonych do cukierków. Przygotowanie akcji "cukierek z niespodzianką" jeszcze trwa. Będzie w niej łącznie 1600 fantów-niespodzianek. W licytacji można będzie kupić wyjątkowe pamiątki sportowe i muzyczne.


Festyn charytatywny podczas ktorego sprzedawane będa loteryne lsy i prowadzona będzie licytacja ofiaroanych przedmiotów rozpocznie się o godz. 13:00 i połączony będzie z akcją rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Rejestracja poprzedzona będzie prezentacją edukacyjną obalająca mity na temat przeszczepów szpiku. Zachęcamy zarówno do wzięcia udziału w festynie jak i do zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Podczas festynu licytowane będą gadżety pozyskane przez jego organizatorów. Wśród nich są koszulki z autografami piłkarzy Stomilu Olsztyn, Arki Gdynia, Olimpii Grudziądz, siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, koszulka treningowa siatkarskiej reprezentacji Polski, książka K. Hołowczyca z autografem, płyty i zdjęcia zespołu Boys z autografami, gadżety od Dody z jej autografami oraz inne przedmioty ofiarowane przez mniej lub bardziej znane osoby np. dzieła sztuki i wyroby rękodzielnicze a nawet sprzęt gospodarstwa domowego i telewizyjny.

Kacpra można będzie wspomóc kupując cukierek z niespodzianką, kupując pierogi i ciasta oraz dania z rusztu przygotowane przez mieszkanki i mieszkańców Bisztynka i okolic.

W ramach akcji "cukierek z niespodzianką" można będzie "wygrać" 1600 przedmiotów (800 dla dzieci i 800 dla dorosłych). Wśród przedmiotów ofiarowanych na loterię są rzeczy niezwykle cenne. Poniżej zdjęcia przedstawiające dary na licytację i ogromną liczbę fantów zabawy w cukierki z niespodzianką.


29.07.2013 r. - CHŁOPAK NA WÓZKU OFIAROWAŁ 2 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Akcja zbierania datków na leczenie Kacpra Czerniawskiego prowadzona była wczoraj w Paluzach i w Świętej Lipce. W Paluzach okazją było zakończenie gminnych rozgrywek piłkarskich i pierwszy mecz piłkarski Sołtysi - Radni gminy Bisztynek. W Świętej Lipce zbiórka możliwa była dzięki otwartemu sercu proboszcza sanktuarium, który na każdej Mszy św. informował o zbiórce pieniędzy i namawiał do ofiarności.


W Paluzach, zbiórką datków na leczenie Kacpra zajmowały się wolontariuszki pod opieką dorosłych oraz sami mieszkańcy Paluz zajmujący się też rozdawaniem posiłków podczas festynu sołeckiego, towarzyszącego VIII Letnim Rozgrywkom w piłkę nożną o Puchar Burmistrza Bisztynka. Ostatecznie zebrano tam 552 zł 13 gr. Swoje nagrody w postaci bonów o określonej wartości przekazały też wszystkie drużyny wyróżnione i biorące udział w rozgrywkach. To różne kwoty, od 200 do 350 złotych. Ich suma to 1.900 zł.

Pierwszy mecz piłkarski Sołtysi - Radni rozegrany po podsumowaniu letnich rozgrywek również dedykowany był Kacprowi.

W Świętej Lipce w przeprowadzenie zbiórki zaangażował się ksiądz proboszcz tamtejszej parafii. - Pięknie prosił wiernych o wsparcie naszej akcji. Po każdej mszy mówił o chorobie Kacperka i prosił o przyłączenie się do pomocy i to najbardziej otworzyło serca ludzi, a my już tylko zbieraliśmy obfity tego plon - napisała do nas Jolanta Mojzych z Reszla, której córka Michalinka, kilka lat temu chorowała na białaczkę i razem z Kacprem leżała w szpitalu. Michalinka, wraz z jej mamą i wspólnie z wolontariuszkami z Reszla, Bisztynka i Wierzchlesia koło Sokółki zbierały ofiary wiernych i zwiedzających sanktuarium.

O godz. 16:00 z puszek komisyjnie wyjęto i przeliczono pieniądze. W tym momencie była to kwota 2.164 zł 84 gr. 2 euro i 1 eurocent. Nie był to jednak koniec zbiórki. Przed zakończeniem akcji, wieczorem do wolontariuszek przybył chłopak na wózku inwalidzkim. Ofiarował tajemniczą kopertę. Poprosił wolontariuszki o pomoc w umieszczeniu tej koperty w puszce. Nie przedstawił się. Nie mówił co jest w kopercie. Po prostu ją ofiarował.

Po jej otwarciu okazało się, że w środku jest 2.000 złotych. Panie Jola i Anna, które opiekowały się wolontariuszkami i liczyły zebrane pieniądze, popłakały się ze wzruszenia...

Kopertę i jej zawartość zobaczyć możecie na zdjęciach w galerii poniżej.

Po podliczeniu wszystkich ofiar zebranych przy sanktuarium w Świętej Lipce okazało się, że zebrano tam: 6.847 zł 75 gr, 7 euro i 6 eurocentów oraz 20 USD.

W imieniu Kacpra i jego rodziców dziękujemy wszystkim ofiarodawcom :-)


27.07.2013 r. - PRZYGOTUJ KASĘ NA LICYTACJĘ

Na aukcji/licytacji podczas Festynu "Pomagamy Kacprowi" pojawią się m.in.:

- strój siatkarski Indykpolu AZS Olsztyn,

- koszulka treningowa siatkarskiej reprezentacji Polski podarowana przez M. Możdżonka,

- koszulka wyjazdowa (wzór na sezon 2013/2014, granatowa) Stomilu Olsztyn z autografami piłkarzy,

- koszulka Arki Gdynia z autografami piłkarzy,

a także podarunki od:

- Krzysztofa Hołowczyca (książka "Piekło Dakaru"),

- Dody (torebka-gitara, kolczyki i kalendarz - wszystko z autografami),

- zespołu Boys (4 płyty i zdjęcia z autografami).

Gadżetów od osób znany, lubianych i popularnych będzie więcej. Jakie to będa przedmioty? Będziemy informować :-) Przygotujcie więc kasę, bo to wszystko ""nie są tanie rzeczy" - jak mawiał Ferdynand Kiepski :-)


25.07.2013 r. - ZBIÓRKA PUBLICZNA W PALUZACH

Grupa inicjatywna zajmująca się organizowaniem pomocy na leczenie Kacpra Czerniawskiego dysponuje stosownym zezwoleniem na prowadzenie zbiórki publicznej na terenie powiatu bartoszyckiego. W najbliższą niedzielę zbiórka taka zostanie przeprowadzona w Paluzach, podczas turnieju kończącego VIII sołeckie rozgrywki w piłke nożną o "Puchar Burmistrza Bisztynka"


Zwieńczeniem rozgrywek, poza wręczeniem nagród i pucharu najlepszej drużynie, będzie mecz Sołtysi vs Radni. To znakomita okazja do okazania swej ofiarności. W Paluzach pojawią się specjalnie oznakowani wolontariusze z puszkami do których można będzie wrzucić dowolną, choćby symboliczną kwotę. Zapraszamy więc do Paluz, nie tylko na mecze, ale i po to by wspomóc Kacpra.


24.07.2013 r. - PAMIĘTAJCIE O DOPISKU "DLA KACPRA CZERNIAWSKIEGO"

DRODZY WOLONTARIUSZE !!! PUBLIKUJĄC NA SWYCH STRONACH APEL O POMOC KACPROWI DODAWAJCIE INFORMACJĘ, ŻE WPŁATA NA KONTO MUSI BYĆ OPATRZONA DOPISKIEM "DLA KACPRA CZERNIAWSKIEGO".

To KONIECZNE, aby wpłaty przeznaczone były właśnie dla niego. Bez dopisku trafią one na ogólne konto fundacji i - co prawda - spożytkowane zostaną na pomoc dzieciom, ale już niekoniecznie dla Kacpra.


24.07.2013 r. - WAŻNE OGŁOSZENIE

Organizatorzy festynu "Pomagamy Kacprowi" zmuszeni są wymogami prawa o zbiórkach publicznych, do przekazania informacji organom wydającym zezwolenia ile osób i jaką ilość ciasta, pierogów itd. przekazane zostanie na cel tej publicznej zbiórki.


Osoby, które przygotują pierogi proszone są o kontakt, w nieprzekraczalnym terminie do 28 lipca, z Jadwigą Lenart - tel. 697-355-606.

W sprawie ciast, ciasteczek itp. należy kontaktować się z Iwoną Skurą - tel. 511-728-419.

W sprawie fantów na licytację (do poniedziałku 29 lipca) z Moniką Mierzwińską-Mucha - tel. 727-560-957

Możemy już poinformować, że podczas festynu w dniu 3 sierpnia na scenie ustawionej na targowisku miejskim zagra zespół Druga Zmiana z Bartoszyc oraz znany w całym kraju, olsztyński zespół Czerwony Tulipan. Szczegółowy program już wkrótce.


O AKCJI - O CO CHODZI ?!

Kacper Czerniawski choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. To uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Bisztynku i mieszkaniec Bisztynka. Choroba nie ustępuje od lat. Po raz kolejny go zaatakowała. Kacper czeka teraz w szpitalu w Olsztynie na przeszczep szpiku kostnego. Leczenie związne z przeszczepem nie jest jednak refundowane przez NFZ a jego koszt to około 136 tys. złotych.

W Bisztynku zawiązała się specjalna grupa inicjatywna w sprawie pomocy Kacprowi w walce z ciężką, śmiertelną chorobą, którą można pokonać. Z dokumentacji jaką, złożony z kilknastu osób dobrej woli i serca komitet zgromadził wiemy, że mamy do czynienia z kolejnym rzutem, remisją białaczki. Kacper cerpi na nia od najmłodszych lat. Gdy wydaje się, że już jest lepiej choroba atakuje go ponownie z nową siłą.

Dzięki wspaniałym ludziom, którzy zarejestrowali się w bankach transplantologicznych Kacper odnalazł swego bliźniaka genetycznego. Jest więc ogromna szansa na przeszczep szpiku kostnego, który uratuje mu życie.

Niestety, Kacper jest uczulony na niektóre leki, które należy mu podawać, w związku z przeszczepem. Nie chcemy wdawać się w szczegóły medyczne. Wiemy jednak, że leki, które należy u niego zastosowć nie są refundowane przez NFZ. Jedna dawka (niewielka fiolka) leku kosztuje około 5 tys. złotych. Całe leczenie farmakologiczne to koszt 136 tys. złotych. Do tego dochodzą bieżące wydatki rodziców, choćby pobytu w Olsztynie i dojazdów.

Rodziców Kacpra nie stać na takie wydatki. Stąd powołanie komitetu pomocy Kacprowi i inicjatywy komitetu.

W niedzielę 21 lipca 2013 r. po każdej Mszy św. w kościele w Bisztynku zbierano ofiary do puszek przeznaczone w całości dla Kacpra. Byliście wszyscy bardzo ofiarni i nie żałowaliście grosza.

Niżej pokazujemy galerię zdjęć ze zbiórki funduszy po mszach w kościele w Bisztynku.

Zebrano: 3.462 zł 20 gr.

Datki zbierano także w kościele w Satopach. Dziękujemy z dar serca i solidarności z cierpiącym dzieckiem z Bisztynka. Jak nas poinformowano zebrano tam:

870 zł 3 gr i 20 euro

To jednak nie wszystko...

W Bisztynku, 3 sierpnia 2013 r. zorganizowany będzie specjalny festyn pod hasłem "Pomagamy Kacprowi". Jego program jest jeszcze budowany.

Głównym i najważniejszym elementem festynu będzie autobus, w którym będzie można oddać niewielką ilość krwi po to, by stać się w przyszłości dawcą szpiku kostnego. By stać się BLIŹNIAKIEM GENETYCZNYM innego chorego chłopca, dziewczynki, dziecka, dorosłego, którzy nadal walczą o życie i cierpią.


Pobranie krwi poprzedzone będzie prezentacją wyjaśniającą jak można, w przyszłości stać się dawcą szpiku.

W niedzielę 21 lipca, po każdej Mszy św. można było zadeklarować swój udziałi chęć stania się BLIŹNIAKIEM GENETYCZNYM. O ile nam wiadomo chęć taką wyraziło ponad 30 osób. W bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego może znaleźć się każdy w wieku od 18 do 50 lat. Sam zabieg pobrania krwi do badań genetycznych jest bezbolesny i trwa mniej niż minutę. Pisze to do Was zarejestrowany w bazie potencjalny BLIŹNIAK GENETYCZNY, więc wie co pisze.

MOŻESZ POMÓC JUŻ TERAZ

Dzięki Fundacji Spełnionych Marzeń >>> (zobacz stronę) >>> można wspomóc walkę Kacpra już dziś, już w tej chwili. Możesz wpłacić dowolną kwotę na specjalne konto. Koniecznie z dopiskiem "dla Kacpra Czerniawskiego". To warunek, aby pieniądze trafiły właśnie do niego i na jego leczenie. Numer konta to:

67 1050 1025 1000 0023 5851 4210

ING Bank Śląski

MOŻESZ PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI POMOCY

Możesz przyłączyć się do akcji pomocy także w inny sposób niż wpłata gotówki. Może zgłosi się firma, która zechce zapłacić za przejechane przez rowerzystów z Bisztynka kilometry w dniu festynu (To jeden z pomysłów. My jedziemy, Ty płacisz dla Kacpra. Obliczenie kwoty: ilość osób x ilość kilometrów x 1 złoty. (cena za kilometr może być oczywiście inna, wyższa)).

Może są osoby, które mają inne pomysły na to jak wspomóc Kacpra i zebrać gigantyczną, ale konieczną dla jego ratowania kwotę.

Na pewno znajdą się Panie i Panowie, którzy upieką ciasta, ciasteczka, słodycze, które będą sprzedawane podczas festynu.

Wszystkie te osoby, firmy, podmioty mogą się z nami skontaktować pisząc na adresy lub telefonując:

- admin@bisztynek24.pl, Gadu Gadu: 5313173, tel. 503-611-216 - Andrzej Grabowski - portal Bisztynek24.pl

- m.mierzwinska.mucha@gmail.com, tel. 727-560-957 - Monika Mierzwińska-Mucha - wiceprzewodnicząca grupy inicjatywnej ws. pomocy Kacprowi

- tel. 511-728-419 - Iwona Skura - wolontariuszka z grupy inicjatywnej (zwracać się w sprawie pieczenia ciast)

WALCZYMY O ŻYCIE KACPRA !!!

Fot. archiwum rodzinne

Fot. archiwum rodzinne

Ta strona będzie aktualizowana i znajdziecie na niej, co jakiś czas, nowe informacje (będą zapowiadane na stronie głównej). Aby przeczytać te nowe informacje trzeba - w niektórych wypadkach - najpierw odświeżyć stronę przy pomocy przycisku widocznego wyżej.

Andrzej Grabowski - 16.07.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013