Aktualności >>> Ciemno na ul. Kajki i Reymonta >>>

 .: Kiedy lampy zświecą ?!

Ciemności przy ul. Kajki i Reymonta

Urzędnicy miejscy z Bisztynka obiecują, że już wkrótce zostanie przywrócone oświetlenie ulic Kajki i Reymonta w Bisztynku. W mieście staną nowe, stylowe słupy oświetleniowe.

Panujące przy ulicach Kajki i Reymonta ciemności doskwieraj mieszkańcom Bisztynka. Miesiąc temu pisaliśmy również o egipskich ciemnościch. Wówczas urzędnicy miejscy zareagowali włączajc oświetlenie przy ul. Słonecznej i Wojska Polskiego. Na Kajki i Reymonta nadal nie wykonano naprawy. Oto list jki otrzymaliśmy od Internatuty:

Redaktorze! Już ponad miesiąc mija od Pana interwencji w sprawie oświetlenia na ulicach Kajki i Reymonta. Nasze władze chyba nie zamierzają nic zrobić w tej sprawie, skończyło się jak zwykle na obietnicach bez pokrycia. Po zmianie czasu ciemno jest już o 16-tej a nasze dzieci muszą chodzić i wracać w zupełnych ciemnościach z nabożeństw! Czy musi dojść do jakiejś tragedii żeby włączyli te kilka lamp w centrum miasta! Proszę o kolejne interwencje w Naszym imieniu.
Pozdrawiam
robson


Treść listu przekazaliśmy urzędnikom miejskim z pytaniem: kiedy oświetlenie tych ulic zostanie przywrócone? Okazało się, że jest to ciągle przedmiotem działań. Oświetlenia przy wymienionych ulicach nie ma, od czasu złamania lampy przy ul. Reymonta podczas wycinki drzewa. Instalacje ulic Kajki i Reymont są powiązane i nie ma możliwości technicznej włączenia oświetlenia przy ul. Kajki bez naprawienia słupa przy ul. Reymonta.

Przedsiębiorca zajmujący się konserwacją i naprawami oświetlenia w nszym mieście zaproponował zamianę złamanego słupa przy ul. Reymonta i słupa przy Urzędzie Miejskim na nowe, wykonane z metalu. Zaproponował dostarczenie i montaż takich słupów oświetlkeniowych jakie stoją obecnie przy ratuszu w Barczewie. Już wkrótce zostanie sfinalizowany ich zakup i wymiana. Ponieważ urzędników obowiązują procedury wykonywania zakupów może to potrwać, ale lampy zostaną wymienione na nowe i stylowe. Póki co, zaledwie dwie, o których piszemy wyżej, ale docelowo także kolejne, tak aby z ulic zniknęły te betonowe i już mocno zamortyzowane.Originalne zdjęcie Ratusz Miejskiego w Barczewie i inne zdjęcia użytkownika Andrzej-b-ce znajdziecie na Panoramio.com >>>

Andrzej Grabowski - 30.10.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012