Aktualności >>>  Teraz mogą już jeździć rowerami po drogach >>>

 .: Egzamin na kartę rowerową w Sątopach

Zdobyli pierwsze prawo jazdy

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Sątopach właśnie zdali egzamin na kartę rowerową, czyli swoje pierwsze prawo jazdy. Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Przy okazji przypominamy kilka zasad bezpieczeństwa.

Tuż po długim weekendzie, 19 czerwca uczniowie klasy 4 przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Oprócz nauczyciela zajęć technicznych w komisji egzaminacyjnej był również dzielnicowy - Kamil Kuzia.

Uczniowie kilka dni wcześniej pisali test, który sprawdzał ich wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych czy zachowania się na skrzyżowaniach. Nie zabrakło również pytań z pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy, którzy miel ochotę przystąpić do egzaminu zdali go i już niebawem otrzymają swoje pierwsze w życiu prawo jazdy.

Drodzy uczniowie - rowerzyści, rodzice. Przypominam, że dziecko do 10 roku życia może poruszać się rowerem tylko i wyłącznie w obecności osoby pełnoletniej.

Na rowerze można przewozić inną osobę tylko i wyłącznie po ukończeniu 17 lat przez kierującego rowerem.

Użytkownicy rowerów! Pamiętajmy o sprawdzaniu obowiązkowego wyposażenia tych jednośladów. Zgodnie z kodeksem drogowym, każdy rower powinien mieć przynajmniej jeden sprawny hamulec, dzwonek oraz światło barwy białej z przodu, a czerwonej z tyłu.

Zachęcam do zadbania o swoją głowę i zaopatrzenie się w kask ochronny, który należy używać podczas jazdy. Może on w razie upadku ochronić głowę przez urazem.

Nie zapominajmy też o kamizelkach odblaskowych. Wszystko po to aby dbać o własne bezpieczeństwo.

I jeszcze jedno - młodzi kierowcy rowerów! Kartę rowerową należy mieć zawsze przy sobie podczas jazdy tym pojazdem. Zdobyliście ją po to, by jej używać, chwalić się nią a nie po to by leżała w szufladzie. Szerokiej drogi!

Agnieszka Koziatek - 23.06.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017