Aktualności >>> Radosne rekolekcje w szkole w Bisztynku >>>

 .: Katarzynki w szkole w Bisztynku

Niezwykłe rekolekcje z siostrami Katarzynkami

Siostry Katarzynki z Braniewa stworzyły dla dzieci, które wyraziły wolę uczestniczenia, wyjątkowe widowisko dotyczące założycielki ich zgromadzenia, błogosławionej Reginy Prothmann oraz ich patronki - świętej Katarzyny. Wyjątkowe rekolekcje z udziałem Katarzynek odbyły się w szkole w Bisztynku.

W Szkole Podstawowej w Bisztynku rekolekcje wielkopostne mają, w tym roku, niezwykły przebieg. Nie jest to jedynie udział we mszy świetej z naukami rekolekcyjnymi dla dzieci.

Na zaproszenie katechetki Krystyny Kijewicz do podstawówki w Bisztynku przybyły z Braniewa siostry zgromadzenia św. Katarzyny.

Siostry stworzyły dla dzieci, które wyraziły wolę uczestniczenia, wyjątkowe widowisko dotyczące założycielki ich zgromadzenia, pochodzącej z Braniewa, błogosławionej Reginy Prothmann oraz ich patronki - świętej Katarzyny.

Opowieści o historii zgromadzenia i jejgo patronki przeplatane były radosnymi pieśniami, które zebrani wykonywali nader chętnie i głośno. Każda z piosenek połączona była z prostą choreografią a że zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej było to także swoiste, religijne wychowanie fizyczne.

Siostry Katarzynki przywiozły ze sobą dwa relikwiarze z relikwiami bł. Reginy Prothmann, które chętni mogli ucałować z własnymi intencjami.

Szczególnie oblegają przez dzieci była siostra Ryszarda pochodząca z Bisztynka, absolwentka szkoły w Bisztynku. Siostra wspominała "wuefy" na sali gimnastycznej na którą teraz trafiła w zupełnie innej roli.

- Rekolekcje wielkopostne są właściwie dniami wolnymi od nauki szkolnej. W kościele odbywają się msze połączone z naukami, ale w samej szkole dzieci trochę się nudzą. Stąd pomysł na zaproszenie sióstr Katarzynek i prowadzenie ewangelizacji i rekolekcji metodami radosnymi i wyjątkowymi - mówiła nam Krystyna Kijewicz - katechetka w szkole w Bisztynku.

Pomysł katechetki wyraźnie spodobał się nie tylko dzieciom z podstawówki. Także uczniowie pobliskiego gimnazjum przyszli na wyjątkowe rekolekcje, bo - jak mówili - w gimnazjum nic im nie przygotowano.

Materiał znajdziesz także na portalu:

Andrzej Grabowski - 04.04.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014