Aktualności >>> Nowy radiowóz bisztyneckich policjantów >>>

 .: Najnowsza "kijanka" w Posterunku policji w Bisztynku

POLICJANCI Z BISZTYNKA DOSTALI NOWĄ "KIJANKĘ"

135 KM, silnik 2,0 diesel, klimatyzacja, cena 65 tys. złotych, rok produkcji 2010, to podstawowe dane o nowym radiowozie, który otrzymali policjanci z Posterunku Policji w Bisztynku. Zakup radiowozu KIA współfinansowała gmina Bisztynek. Dopłaciła 33 tys. złotych. Policjanci z Bisztynka nie kryli radości z nowego nabytku.

"Kijanka" - jak radiowóz nazywają policjanci - to najnowocześniejszy model tego typu i obecnie jedyny taki w naszym województwie. - Gdyby nie jego sfinansowanie przez miasto pewnie byśmy się nie doczekali nowego radiowozu - mówił asp. Arkadiusz Czeczko - kierownik posterunku w Bisztynku. - Dzięki temu zakupowi będziemy teraz dysponować dwoma radiowozami - dodał. - Uważałem ten zakup za pilną potrzebę policjantów służących w Bisztynku - mówił burmistrz Bisztynka Jan Wójcik. -Stąd mój wcześniejszy wniosek by taki zakup dofinansować. Wniosek ten zaakceptowała Rada Miejska i zakup został wreszcie sfinalizowany. Policjanci z Bisztynka obsługują rozległy teren naszej gminy i muszą mieć dobre warunki pełnienia służby - dodał.

W trakcie rozmów dowiedzieliśmy się dodatkowo, że wkrótce do Posterunku Policji w Bisztynku trafi jeszcze jeden policjant, który własnie kończy podstawowe przeszkolenie. Wspomoże służbę prewencji.

Andrzej Grabowski - 27.07.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010