Aktualności >>> Mamy nowy projektor filmowy >>>

 .: Kino wraca do Bisztynka

Projekt "X Muza powraca do Bisztynka"

Nadal trwa realizacja projektu "X Muza powraca do Bisztynka". W jego ramach udało się kupić profesjonalny projektor filmowy wart 10 tys. złotych. Już wkrótce kolejne spotkania z filmem i filmowcami.

Nieformalna Grupa KAP (Karolina Jóźwik, Andrzej Grabowski, Paweł Kincel) oraz Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku otrzymali dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania Warmiński Zakątek w ramach IX edycji programu "Działaj Lokalnie 2016" na realizację projektu "Dziesiąta Muza powraca do Bisztynka". Uroczysta inauguracja miała miejsce w kościele poewangelickim w Bisztynku, gdzie został wyświetlony film Agnieszki Holland "W ciemności", przy którym jako operator pracował Paweł Kincel. Po projekcji odbyło się spotkanie z wybitną reżyserką.

W czasie wakacji odbywały się projekcje dla dzieci i dorosłych. Warto tu poinformować, że każda projekcja wiązała sie z wykupieniem odpowiedniem licencji na publiczne rozpowszechnianie filmów.

Projket przewidywał zakup profesjonalnego projektora. Ten zakup już zrealizowano. W ośrodku kultury znalazł się projektor Canon LX-MU500. Dzięki osobistym kontaktom członków nieformalnej grupy udało się pozyskać sponsorów: sprzedawcę Cyfrowe.pl. sp. z o. o z Gdańska i producenta firmę Canon, którzy sprowadzili nam sprzęt o wartości ponad 10 tys. złotych za sumę na jaką otrzymaliśmy dofinansowanie czyli 4.800 zł.

Jeszcze raz naszym darczyńcom, bo tak należy ich nazwać, serdecznie dziękujemy.

Projekt "Dziesiąta Muza powraca do Bisztynka" będzie realizowany jeszcze we wrześniu i październiku, odbędą się kolejne seanse i kolejne spotkania z wielkimi ludźmi filmu.

Po zakończeniu projektu w Bisztynku nadal działało będzie małe, lokalne kino w OKiAL. Wnioskując po liczbie odbiorców, niewątpliwie w naszej lokalnej społeczności lokalnej jest zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia artystyczne.

Joanna Drozdowska - 17.09.2016 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2016