Aktualności >>> Oliwia i Natalia śpiewały pastorałkę w Bartoszycach >>>

 .: Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

Wyśpiewały drugie miejsce

Natalia Maleszewski i Oliwia Adamus - sześcioletnie reprezentantki Przedszkola Samorządowego w Bisztynku - z sukcesem wzięły udział w IV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek dla dzieci 6-letnich. Zajeły w nim drugie miejce.

Przegląd odbył się 11 grudnia 2008 r. w Przedszkolu nr 9 w Bartoszycach. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkoli z terenu całego powiatu. Śpiewano tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, ale poza konkursem można była także wysłuchać kolęd w języku ukraińskim.

Natalia (na zdjęciach w przebraniu pasterki) i Oliwia (na zdjęciach występująca jako aniołek) zaprezentowały pastorałkę "Bosy pastuszek" i zdobyły uznanie jury. Dziewczeta zostały przygotowane do występu przez Helenę Krawiecką i Mariannę Saramak. Jak wiemy - dyrektor Marianna Saramak, która dodawała otuchy dziewczynkom, podczas konkursowego występu - jest bardzo dumna z wychowanek. Rodzice z pewnością także.

Także i my gratulujemy Natalii i Oliwii pierwszych udanych i docenionych popisów wokalnych.

Obiecujemy, że relację z przeglądu opatrzymy wkrótce plikami wideo. Konkurs był bowiem relacjonowany przez Radio Bartoszyce i Telewizję Kablową BartSatAndrzej Grabowski - 13.12.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008