Aktualności >>> Samochód zajechał drogę motocykliście z Bisztynka >>>

 .: Życie i twórczość warmińskiej poetki

Ranny motocyklista. Samochód zajechał mu drogę.

Motocyklista jadący DK 57 w Troszkowie musiał ratować się ucieczką do przydrożnego rowu. Ze złamaniem obojczyka i innymi obrażeniami trafił do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że samochód osobowy, na szczytnowskich numerach rejestracyjnych, zajechał mu drogę na zakręcie.  

Dwaj motocykliści z Bisztynka rozpoczęli sezon motocyklowy. Niestety, zaczął się on pechowo dla jednego z nich.

Dziś, około godziny 15.00, jechali drogą krajową nr 57 w kierunku Biskupca. Tuż przed Troszkowem, gm. Bisztynek, drogę zajechał im kierowca samochodu osobowego jadącego z przeciwka, Ścinał zakręt, wjeżdżając na pas ruchu dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku. Jadący motocyklem Krzysztof K. chcąc uniknąć czołowego zderzenia skręcił gwałtownie w lewo, jednak nie opanował motocykla i wjechał w przydrożny rów. Doznał prawdopodobnie złamania kości obojczyka.

Według relacji drugiego z motocyklistów, kierowca osobówki zatrzymał się na chwilę, zobaczył co się stało, po czym... machnął ręką i ruszył w kierunku Bisztynka. Świadkowie zapamiętali jednak jego numery rejestracyjne z powiatu szczycieńskiego i przekazali je policji, która zatrzymała pojazd.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy z OSP w Bisztynku, patrol policji drogowej z Bartoszyc i zespół pogotowia ratunkowego. Ranny kierowca trafił do szpitala.

W rozmowie z jednym z policjantów ustaliliśmy, że wersja przekazana przez świadków zdarzenia, o zajechaniu drogi przez kierowcę osobówki jest najbardziej prawdopodobna, ale ostatecznie to kto ponosi winę za zdarzenie wykaże dochodzenie.  Andrzej Gabowski - 03.03.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012