Aktualności >>> Wystartowali w konkursie ekologicznym >>>

 .: Najlepszy przedmiot użytkowy z odpadów wykonany został przez uczniów z Grzędy

UCZNIOWIE Z GRZĘDY WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSKIE EKOLOGICZNYM

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Grzędzie, w dniu 18.05.2011 r. wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Ekologicznym.

Wyjazd na konkurs poprzedziły przygotowania do uczestnictwa w poszczególnych kategoriach, nad którymi pieczę sprawowała p. Anna Augustyniak-Olszyńska. Na zajęciach Szkolnego Koła Artystycznego uczniowie klasy V wykonali przedmiot użytkowy z odpadków: kosz na śmieci w kształcie ropuchy. Kasia Maszaro i Kamila Nowakowska, również z klasy V, sposobiły się do malowania ekologicznego plakatu. Patrycja Sobolewska z klasy IV, Kacper Szmigiel z klasy V oraz Patryk Sobolewski z klasy VI przygotowywali się z wiedzy teoretycznej do test ekologicznego. Karolina Zagozdon z kl. VI, Wiktoria Grylak, Sandra Zakrzewska z kl. V i Martyna Jankowska, Maria Predko z kl. IV trenowały piosenkę ekologiczną "Cygańska wróżba". Choreografię do tej piosenki ćwiczyły na zajęciach SKS-u z p. Katarzyną Chomicz.

W efekcie konkursowych zmagań zdobyliśmy I miejsce w kategorii przedmiot użytkowy z odpadów. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie. Dodatkową akcją było przekazywanie zebranych przez szkoły zużytych baterii, co również było nagradzane drobnymi podarunkami.

Coroczne uczestnictwo w tego rodzaju konkursach pozwala uczniom poszerzyć wiedzę o środowisku, kształtuje umiejętność zaprezentowania się poza szkołą, umacnia wiarę w siebie i eliminuje tremę związaną z wystąpieniami publicznymi.

Agnieszka Pieckowska - 20.05.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011