Aktualności >>> Kobiety Roku gminy i miasta Bisztynek 2011 >>>

 .: Święto Kobiet w Dzień Mężczyzn

Kobiety Roku 2011 miasta i gminy Bisztynek

Wczoraj (10.03.2012 r.) podczas specjalnej imprezy zorganizowanej w sali gimnastycznej Gimnazjum publicznego w Bisztynku rozstrzygnięto plebiscyt "Kobieta Roku 2011 Miasta i Gminy Bisztynek". Plebiscyt i imprezę towarzyszącą ogłoszeniu jego wyników zorganizowała nieformalna grupa mieszkańców "Czasoprzestrzeń" przy współpracy z CKiAS "Bisztynek-Kulturowo", Klubem Kobiet Aktywnych i ekipą o nazwie "Crazy Mothers".

Był to drugi plebiscyt promujący aktywne społecznie, wyjątkowe kobiety, z gminy i miasta Bisztynek. Tak jak w ubiegłym roku odbywał się on pod honorowym patronatem starosty bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego, który uczestniczył we wczorajszej imprezie.

Wyboru nagrodzonych i wyróżnionych Pań dokonali sami mieszkańcy gminy, wrzucając do specjalnych urn kartki z danymi kandydatek i uzasadnieniem swej propozycji. Ostatecznego podsumowania dokonała kapituła plebiscytu. Zanim jednak ogłoszono które z Pań zostały wyróżnione i zdobyły tytuł "Kobiety Roku 2011" blisko dwustuosobową publiczność zgromadzoną na sali czekały występy artystyczne.

Popis swych umiejętności wokalnych dały Kasia Derbin i Agnieszka Ziółkowska - młode wokalistki z Bisztynka. Na scenie wystąpił "Kabaret Z Nazwy" >>>, czyli Tomek, Sławek i Łukasz - studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. To działająca już 6 lat grupa kabaretowa, kóra zdobyła wiele nagród i wyróżnień podczas przeglądów i konkursów kabaretowych w Polsce. O ich osiągnięciach możecie przeczytać na wwwKabaretZNazwy.pl >>

Podczas imprezy odbył się również mini pokaz mody w wykonaniu dziewcząt z Bisztynka. Dodatki i biżuterię na pokaz wykonały Kamila Zawadzka, Martyna Gruszka, Wioletta Sadolewska i Danuta Stawiarz. Prezentowano stroje m.in z kolekcji Karoliny Karpowicz.

Popis umiejętności tanecznych dały dziewczęta z zespołu "Czkawka" z Domu pomocy Spłecznej w Bisztynku prezentujące się pod kierunkiem Małgorzaty Pyrczak.

Występy poprzedziły najważniejszy punkt programu, czyli rozstrzygnięcie plebiscytu. Organizatorzy, poza przyznaniem tytułów "Kobieta Roku 2011", postanowili, w tym roku, także wyróżnić niektóre z Pań. Te wyróżnienia wraz z nagrodami i upominkami trafiły do:

Iwony BRZOSTEK - wspaniałej mamy trójki dzeci, w tym miepełnosprawnej Patrycji, która pomimo wielu trudności i trosk potrafi znaleźć w swym sercu miejsce dla drugiego człowieka;

Danuty JOŃCZYK - dbającej o czystość i estetykę w Pleśniku, ale też o sferę ducha mieszkańców; prowadzącej grupę modlitewną i organizującej majówki, podczas których można odpocząć po trudach dnia;

Krystyny KOSMALA - zawsze uśmiechniętej, otwartej i miłej dla każdego, kto przekroczył progi Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. To właśnie pod jej kierunkiem, w kole teatralnym, pierwszy kontakt ze sceną i publicznością miało wiele dzieci i młodzieży z naszej gminy;

Aliny MROCZEK - kobiety sukcesu zawodowego, którym potrafi zawsze dzielić się z innymi. Od lat wspiera różne przedsięwzięcia realizowane w całej gminie;

Grażyny PODSIADŁO - naszej Pani Doktor, która zna wszystkich pacjentów jak swoje własne dzieci. Jej troska o zdrowie naszych mieszkańców nie ogranicza się jedynie do pracy zawodowej, gdyż wspiera wielu ludzi także prywatnie (niestety nie była obecna na gali - przyp. red.);

Szczególne, bo zbiorowe wyróżnienie organizatorów przyznane zostało organizatorkom balów charytatywnych "Dar Serca" - Agnieszce GACH, Agnieszce KOBRYŃ, Iwonie OLEKSIK i Annie PIETKIEWICZ(nieobecnej na gali - przyp. red.).

Tytuły Kobiety Roku 2011 Miasta i Gminy Bisztynek otrzymały:

Agnieszka KOMSTA - wspaniała przedszkolanka, którą do dziś wspominają już dorosłe przedszkolaki. Zawsze miła, uśmiechnięta, z otwartym sercem dla każdego dziecka. Ukochana Pani, którą odwiedzają już dzieci szkolne, aby powspominać i poczuć ciepło i klimat dziecięcych lat spędzonych pod jej opieką.

Iwona OLEKSIK - pracująca mama czwórki dzieci. Zawsze skromna i cicha, ale jak potrzeba szalona i zwariowana. Kobieta o wspaniałym sercu. Ma zawse dobre i miłe słowo, którym obdarza każdego kto ją spotka. Współorganizatorka balu charytatywnego. Pomimo wielu obowiązków potrafi znaleźć czas dla innych.

Katarzyna ONISZKO - kobieta przedsiębiorca - od wielu lat wspiera wszelkie działania społeczno-kulturalne naszej gminy. Cicha, pokorna i zawsze uśmiechnięta. Zawsze znajdzie sposób, by dotrzeć do potrzebujących. Słowa: "Niech lewa ręka nie wie co czyni prawa" najlepiej Panią Kasię opisują.

Irena SUJETA - strażaczka z OSP w Sątopach-Samulewie. Rozkrzewia ideę OSP wśród dzieci i młodzieży. Organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne i kulturalne w miejscowości Sątopy-Samulewo. Zdobyła środki na szkolenie ratowniczo-medyczne strażaków-ochotników z Sątop i Bisztynka. Dzięki temu uprawnienia ratownika zdobyło aż 20 strażaków.

Ewa SPERUDA - kobieta, która swoje serce oddaje innym. Zawsze znajdzie czas, aby wesprzeć drugą osobę. Dba o estetykę wsi Wozławki, zachęca mieszkańców do większego zaangażowania we wspólne sprawy. Zawsze gotowa do pomocy.

Anna ZAPOLSKA - mieszkanka Bisztynka, na którą głosowała cała wieś Wojkowo. W Wojkowie spędza swój czas prowadząc sklep. Tam jest jej drugi dom, a mieszkańców wsi traktuje jak swoją rodzinę. Zawsze ma dla nich miłe słowo, czas i zawsze służy pomocą. Zachęca mieszkańców do aktywności i u niej zawsze znajdziesz dobrą radę. (Pani Ania nie była obecna na gali - przyp. red.).

Wszystkim wyróżnionym i "utytułowanym" Paniom zebrani, przy akompaniamencie zespołu "Prelegent" z Bisztynka, odśpiewali gromkie "Sto lat". W dalszej części gali plebiscytu wystąpił jeszcze zespół taneczny "Gwiazdy Warmii" prowadzony przez Annę Drozdowską, wręczono upominki wylosowane podczas specjalnej loterii fantowej, a do tańca grał "Prelegent". Uczestnicy imprezy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, napojów i oglądać oraz kupować wyroby naszych artystek i rękodzielniczek.

Panie nie zapomniały o mężczyznach, bo opisywane święto kobiet odbywało się akurat w Dniu Mężczyzn. Mężczyznom zaśpiewały "Sto lat" Panie zgromadzone na sali.

Słowa podziękowań i graulacji skierował do wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych Pań starosta Wojciech Prokocki. W imieniu wyróżnionych głos zabrała wzruszona Iwona Oleksik. Imprezę prowadzili: Kamila Zawadzka, Marek Dominiak i Anna Drozdowska.

My również przyłączamy się do gratulacji i sładamy je wszystkim Paniom wyróżnionym w plebiscycieOtwórz film w nowym oknie >>>

  Andrzej Gabowski - 11.03.2012 r.
  Uzasadnienia przyznania wyróżnień i nagród pochodzą z materiałów Organizatorów.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012