Aktualności >>> Uroczyście witali na świecie nowych mieszkańców gminy Bisztynek >>>

 .: Kocyki dla nowych mieszkańców

Nowi mieszkańcy gminy Bisztynek
otrzymali specjalne upominki

W Bisztynku narodziła się nowa tradycja. Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak zamierza spotykać się z dziećmi urodzonymi w ostatnim kwartale i ich rodzicami. Każdy nowy mieszkaniec gminy otrzyma upominek. Pierwsze spotkanie odbyła się 22 kwietnia 2016 r.

W sali ośrodka kultury w Bisztynku odbyło się pierwsze spotkanie burmistrza Bisztynka z urodzonymi w 2016 r. dziećmi i ich rodzicami. Niestety nie wszyscy rodzice na nie przybyli. Do wszystkich jednak wkrótce trafią upominki i list. Upominkiem jest bardzo miękki kocyk z wyszytym logo gminy i słowami "Gmina Bisztynek wita nowego mieszkańca".

Spotkania takie mają odbywać się raz na kwartał. Przybyłych na pierwsze witała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Bisztynku Beata Brodowska-Kozerska a gratulacje rodzicom i życzenia składał burmistrz Marek Dominiak.

W pierwszym kwartale 2016 roku w gminie Bisztynek urodziło się 13. dzieci. To 8 chłopców i 5 dziewczynek. Rodzice zdecydowali o nadaniu im imion: Piotr Józef, Tymon, Filip, Szymon, Filip, Hubert, Franciszek Zbigniew, Konrad, Fabian oraz Hanna, Luiza, Gabriela, Alicja i Kornelia.

- Chcemy z państwem dzielić wyjątkową radość z powodu narodzin dziecka i stąd pomysł żebyśmy spotykali się z najmłodszymi mieszkańcami gminy i miasta Bisztynek. Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem rodziców - mówiła Beata Brodowska-Kozerska.

Burmistrz Marek Dominiak w rozmowie z nami nie ukrywał, że ten pomysł nie jest jego autorskim.

- Samorządy niektórych dużych miast organizują podobne uroczystości i obdarowują najmłodszych pamiątkami. Tak jest np. w Gdańsku. W Bisztynku pamiątką dla dzieci jest kocyk - mówił Marek Dominiak. - Ten kocyk to nie tylko gadżet ale i rzecz użytkowa. Może służyć do okrywania maluchów i mam nadzieję, że będzie do tego wykorzystywany - dodał.

Spotkanie z dziećmi i rodzicami poświęcone też było wysłuchaniu szeregu wniosków i pomysłów rodziców. Zgłaszali uwagi do stanu chodników i alejek po których z wózkami dziecięcymi trudno się poruszać oraz problem braku osiedlowych placów zabaw.

Andrzej Grabowski - 23.04.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016