Aktualności >>> Proekologiczne jasełka w Grzędzie >>>

 .: Kolędowo w szkole w Grzędzie

Proekologiczne jasełka w szkole w Grzędzie

Tradycyjnie, ostatni dzień przed zimową przerwą świąteczną w Szkole Podstawowej im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Grzędzie to czas, gdy społeczność szkolna spotyka się na uroczystości wigilijnej.

Jak co roku, członkowie Koła Artystycznego wystawili przedstawienie jasełkowe. Tym razem, ze względu na obecność gościa - Pana Nadleśniczego z Nadleśnictwa Bartoszyce - jasełka miały zabarwienie proekologiczne. Zamiast aniołów i diabełków, kolędy śpiewały zwierzęta zgromadzone w stajence. Nowonarodzonemu Jezuskowi składały dary oraz przedstawiały swe problemy związane z działalnością człowieka.

Po tym odbyła się wspólna modlitwa, łamanie opłatkiem i życzenia świąteczne. Następnie w klasach, przy pięknie przygotowanych stołach, degustowano potrawy wigilijne, przygotowane przez uczniów. Szkolna kuchnia zaserwowała barszcz czerwony oraz pierogi z kapustą i grzybami. Po zaspokojeniu apetytów nastąpiło wspólne kolędowanie. Do uczniów klasy 4 dotarł spóźniony Mikołaj i obdarował ich prezentami.

Tym sposobem wprowadziliśmy się w ciepły, świąteczny nastrój, jakiego na najbliższe dni życzymy wszystkim Mieszkańcom Gminy Bisztynek oraz Przyjaciołom naszej szkoły!Anna Augustyniak - Olszyńska - 22.12.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011