Aktualności >>> Emeryci i renciści z Bisztynka >>>

 .: Zapraszamy do Koła Emerytów i Rencistów w Bisztynku

Emeryci i renciści z Bisztynka to już poważna siła

Emeryci i renciści zrzeszeni w kole w Bisztynku mogą przesądzić o wyniku przyszłych wyborów samorządowych. To poważna siła społeczna w naszej gminie. Nie można nie liczyć się przecież z 83. głosami wyborców, a będzie ich znacznie więcej.

Ten wstęp to taka mała "groźba" i żarcik, bo emeryci i renciści z koła w Bisztynku polityką się nie zajmują, choć zajmują się sprawami lokalnymi. Działalność koła ma przede wszystkim integrować to środowisko i ten cel jest z powodzeniem realizowany.

Koło Emerytów i Rencistów w Bisztynku liczy obecnie 83 członków. W roku 2013 liczba ta ma się zwiększyć do ponad 100. Takie ambitny plan założyli sobie sami dotychczasowi członkowie i zarząd koła.

W skład obecnego zarządu wczodzą: Zdzisława Mieczkowska - przewodnicząca, Edward Adamus - zastępca przewodniczącej, Henryka Graczyk - sekretarz, Halina Symanowicz - skarbnik, Teresa Szyło - członek, Władysław Mic - członek.

Z tymi osobami należy się kontaktować we wszelkich sprawach koła a szczególnie wtedy, gdy ktokolwiek zechce wstąpić do grona zrzeszonych emerytów i rencistów. Składka członkowska wynosi 28 złotych w roku wstąpienia do koła (składka+legitymacja) i 24 złote rocznie, w każdym kolejnym roku przynależności.

Członkowie koła spotykają się ostatnio w Centrum Informacji Turystycznej. Zrezygnowano z dwóch spotkań w tygodniu. Teraz spotkania odbywały sie będą w każdą środę w godz. 11:00 - 13:00. Może na nie przybyć każdy kto zechce, aby przy kawie lub herbacie porozmawiać w swoich problemach, poradzić się lub po prostu spotkać się ze znajomymi.

Koło organizuje bal karnawałowy w restauracji "Marysieńka" w Bisztynku. Odbędzie się on 6 lutego od godz. 18:00. Koszt balu to: 40 złotych od członka koła i 50 złotych od osób niezrzeszonych. Każdy może się jeszcze zapisać.

W planie działań koła są spotkania z ciekawymi ludźmi z bisztyneckiego i nie tylko bisztyneckiego środowiska. O każdym z tych spotkań będziemy informowali. W planach sa też oczywiście spotkania plenerowe, wycieczki. Koło jest otwarte na propozycje działań i chętnie skorzysta ze wszelkich pomysłów, aby dobrze i miło spędzać czas wolny. Nie muszą to być pomysły emerytów :-)Wszystkie panie są uśmiechnięte i pogodne. Bo tak jest bisztyneckim kole urodzonej wcześniej młodzieży. Spotkanie Koła Emerytów i Rencistów w Centrum Informacji Turystycznej w dniu 12.12.2012 r. Fot. Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski - 24.01.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013