Aktualności >>> Przystąpili do sakramentu Eucharystii >>>

 .: Po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa

Dzieci przystąpiły do I Komunii Świętej

Do I Komunii Świętej przystąpiło wczoraj (22 maja) 33. dzieci - uczniów szkoły w Bisztynku. Do sakramentu przystępowały dwa roczniki dzieci. W ubiegłym roku w kościele w Bisztynku nie było I Komunii i stąd stosunkowo duża licba przystępujących do niej w tym roku.

Dzień przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej to dzień, który przyjmujący Pana Jezusa po raz pierwszy zapamiętają na całe życie. 22 maja 2016 roku będzie taką datą, którą 33. dzieci zapamięta. Tyle właśnie dzieci - uczniów szkoły w Bisztynku po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Eucharystii.

Uroczystość odbyła się w odświętnie udekorowanym kościele. Dzieci z przejęciem oczekiwały na wejście do świątyni. Ks. kanonik Janusz Rybczyński oraz ks. Marek Sowiński, który przygotował dzieci do sakramentu, udzielili im błogosławieństwa a po nich uczynili to rodzice, nakładając dłonie na głowy swych pociech.

Podczas uroczystej Mszy św. czytania i psalmy czytali i śpiewali przystępujący do Komunii. Odczytywali też modlitwę wiernych i nieśli dary na ołtarz.

Wszyskie dzieci przystąpiły do Komunii w śnieżnobiałych albach.

Na koniec nabożeństwa podziękowania rodzicom i kapłanom złożyły dzieci oraz kapłanom - rodzice. Odświętnie ubrane dzieci będzie można zobaczyć teraz w czasie białego tygodnia oraz w czwartek podczas procesji Bożego Ciała.

Na pamiatkę tego wyjątkowego dnia przygotowaliśmy specjalną prezentację oraz publikujemy zdjęcia. W galerii w większości są inne zdjęcia niż w prezentacji. Zachęcamy zatem do obejrzenia i prezentacji i zdjęć. Dodatkowo informujemy, że wszystkie one są mogą być udostępniane a na prośbę udostępnimy je w oryginalnej rozdzielczości na nośnikach elektronicznych, które trzeba tylko do nas dostarczyć. (pendrive, płyta DVD, karty pamięci itd.)

Andrzej Grabowski - 23.05.2016 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2016