Aktualności >>> Przedszkolaki opuszczają mury przedszkola >>>

 .: Dla niektórych był to ostatni dzień w przedszkolu

DZIŚ JESZCZE PRZEDSZKOLAKI, A JUTRO JUŻ UCZNIOWIE

W Przedszkolu Samorządowym zakończył się dziś (21 czerwca) kolejny roku edukacji i zabawy najmłodszych. 43. przedszkolaków było dziś, po raz ostatni w murach placówki. 1 września pójdą do szkoły. Był to też ostatni dzień pracy jednej z wychowawczyń. Żegnała się ze swoimi wychowankami i ich rodzicami ze łzami w oczach.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego, czy raczej przedszkolengo, skupiła wielu rodziców wszystkich przedszkolaków. Gości powitała dyrekorka przedszkola Marianna Saramak. Dzieci kończące swój czteroletni pobyt w murach przedszkola przygotowały zebranym program artystyczny, pod kierunkiem wychowawczyń: Doroty Butwiłło i Agnieszki Komsty oraz katechetki Krystyny Kijewicz. Swych starszych kolegów i koleżanki pożegnały także dzieciaki z młodszych grup.

Życzenia udanych i bezpiecznych wakacji złożyła dzieciom wiceburmistrz Bisztynka Krystyna Zawistowska - przy okazji babcia jednego z przyszłych uczniów. Wicedyrektorka Szkoły Podstawowej w Bisztynku Anna Pietkiewicz uważnie przyglądała się kandydatom na uczniów i podarowała im torbę słodyczy.

Wzruszająca uroczystość odbyła się także w grupie kończących edukacje i zabawę "absolwentów", których wychowawczynią była do dziś - Dorota Butwiłło. Pani Dorota kończy pracę w Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku. Ze łzami w oczach przyjęła kwiaty i pamiątki od rodziców 26. dzieci z jej grupy, które wręczyła jej Agnieszka Koziatek - szefowa rady rodziców przedszkola. Otrzymała m.in. album ze zdjęciami wszystkich swoich wychowanków oraz ich podpisami.

- Zawsze będę was pamiętać i wspominać - mówiła wzruszona Dorota Butwiłło. - Życzę wam jak najlepszych nauczycieli w szkole. To były niezwykłe lata w mojej pracy. Tak wspaniałych dzieci i rodziców pewnie już nie spotkam - mówiła. Łez nie zabrakło także wśród zebranych w sali rodziców.

To już koniec zabaw w przedszkolu - Drogie Dzieci. 1 września zaczniecie naukę i... odpoczniecie dopiero na... emeryturze.

Andrzej Grabowski - 21.06.2011 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011