Aktualności >>> A teraz już wakacje >>>

 .: Koooooooooniec !!!!

Koniec roku szkolnego 2007/2008

Cieszą się uczniowie i nauczyciele. Dziś zakończył się rok szkolny 2007/2008. Po dziesięciu miesiącach nauki i pracy nadeszły wakacje. Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się w Szkole Podstawowej w Bisztynku i w Gimnazjum Publicznym w Bisztynku.

W Szkole Podstawowej w Bisztynku niezwykle uroczyście pożegnano siostrę Angelę Kurpińską, która przez osiem lat uczyła religii w tej szkole. Siostra odchodzi do innej pracy w Braniewie. Powiedziała nam, że będzie prowadzić sekretariat główny klasztoru w Braniewie. - Jest mi żal odchodzić ze szkoły - mówiła. - Trochę obawiam się nowej pracy. Z Bisztynka wyjadę w najbliższy czwartek - mówiła wyraźnie wzruszona.

Wzruszeń dostarczyli jej sami uczniowie. Otrzymała od nich całę pęki kwiatów. Siostrę Angelę, żegnał także burmistrz Bisztynka Jan Wójcik. - Nie zapomnimy nigdy Twojego uśmiechu i pogody ducha, którymi nas zarażałaś. Będzie nam Ciebie brakowało - mówił burmistrz.

Uroczystość została zakończona wręczeniem nagród i wyróżnień dla najlepszych uczniów. Nagrody otrzymało ponad 90. uczniów spośród 251. - powiedziała dyrektor szkoły Danuta Maciorowska. Wszyscy przemawiający życzyli uczniom udanych i bezpiecznych wakacji. A oto nasz fotoreportaż z uroczystości.

Według podobnego scenariusza przebiegała uroczystość w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Bisztynku. Tu także, na początku pożegnano odchodzącą na emeryturę Krystynę Bukowską - nauczyciela-bibliotekarza.

Krystyna Bukowska przez wiele lat pracowała w Szkole Podstawowej w Sątopach, a od początku istnienia Gimnazjum w Bisztynku w tej placówce - mówił dyrektor Mirosław Domżalski. - Zawsze uczynna, służąca pomocą, cierpliwa i uśmiechnięta. Liczymy, że będziesz nas odwiedzać, bo odchodzisz tylko ciałem, a nie duchem - mówił dyrektor. Krystyna Bukowska otrzymała prezent od przewodniczącego ZNP w Bisztynku Krzysztofa Rękawka. - Na emeryturze ma się dużo czasu na podróże i dlatego prezentem jest ta niewielka walizka - dodał. Krystynę Bukowską żegnał też burmistrz Jan Wójcik. Wręczył jej bukiet kwiatów i nagrodę burmistrza. - Nie wiem dlaczego tak młoda osoba odchodzi na emeryturę - mówił burmistrz. Uczniowie odśpiewali swojej bibliotekarce gromkie "100 lat".

Później wręczono nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom. Tak jak i w Szkole Podstawowej życzono wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Oto nasz fotoreportaż z tej uroczystości.

Andrzej Grabowski - 21.06.2008 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008