Aktualności >>> Świętowali Dzień Kobiet >>>

 .: W Bisztynku wybrano Kobiety Roku 2010

KOBIETY...

Sala widowiskowa Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku okazała się zbyt mała. Takiej ilości gości organizatorzy Dnia Kobiet się nie spodziewali w najśmielszych przewidywaniach. Wszystko to za sprawą imprezy zorganizowanej przez nieformalną grupę "Czasporzestrzeń" z Bisztynka.

Grupa osób aktywnych, które nazwały się "Czasoprzestrzenią" postanowiła, kila tygodni temu, zorganizować w Bisztynku obchody Dnia Kobiet, połączone z wyborem Kobiety Roku 2010, w każdej z miejscowości gminy Bisztynek. Postanowili i... zrealizowali, co nie jest taką "oczywistą oczywistością" jakby się wydawało wielu z nas.

Wybór Kobiet Roku był prosty. Wystarczyło wypełnić specjalny druk, wpisać imię i nazwisko kandydatki, napisać krótkie uzasadnienie i wrzucić głos do specjalnych skrzynek ustawionych w sklepach na terenie gminy. Potem policzono głosy.

Do Pań, które zostały wybrane i zgodziły się na wystąpienia przed kamerą, zawitaliśmy kilka dni przed planowaną imprezą. Efekty tych wizyt możecie zobaczyć poniżej. To filmiki, które mieliśmy pokazać podaczas ogłaszania wyników konkursu, jednak z powodu niedoskonałości sprzętu jakiego użyliśmy, nie dało się tego zrobić na sali widowiskowej.

"Czasoprzestrzeń" we współpracy z OKiAL i osobami dobrej woli zorganizowała święto Dnia Kobiet dla wszystkich Pań z gminy. Wczoraj (06.03.2011 r.) o godz. 16.00 wszystko się zaczęło. Sala OKiAL okazała się zbyt mała na taką imprezę. Ku zaskoczeniu i radości organizatorów, na uroczystości przybyły setki Pań. Imprezę poprowadził Marek Dominiak.

Jej program był bardzo bogaty. Wystąpiły dziewczęta tworzące grupę wokalną "Kontakt" (Kasia Derbin, Diana Kuczyńska, Agnieszka Ziółkowska), wystąpił zespół "Prelegent" (Monika Mielowska, Paweł Zalewski, Zbigniew Białkowski), pokaz mody dziecięcej dały dziewczęta i dwaj niezwykle odważni chłopcy (pod kierunkiem Anny Drozdowskiej i Barbary Winiarczyk), film o pragnieniach kobiet i mężczyzn przygotowały osoby działające w klubie filmów amatorskich "KFAS", z krótkim wykładem na tematy kosmetyczne wystąpiła Elżbieta Babicz, z etiudami tanecznymi wystąpiły dziewczęta z grupy "Czkawka" działającej w Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku, na bębnach zagrała grupa "Agni-Fire", zaśpiewały dziewczęta z młodszej grupy woklanej działającej przy OKiAL. Przeprowadzono też loterię fantową, a wszystkiemu towarzyszyła wystawa dzieł artystycznych i rękodzielniczych wykonanych przez Panie z gminy Bisztynek oraz poczęstunek z "własnoręcznych" wypieków.

Głównym punktem progamu było jednak ogłoszenie wyników plebiscytu "Kobieta Roku 2010". Zanim to nastąpiło, Marek Dominiak zacytował kilka uzasadnień z kuponów do głosowania. "Mam nadzieję, że kobietą roku nie zostanie moja żona, bo kobieta jest stworzona po to, aby umilać mi życie, a nie żeby cały dzień pracować, a wieczorem zaś gotować mi mrożonki. Błagam! Tylko nie ona!", "...za to, że od niej można dowiedzieć się o wszystkich wiadomościach i plotkach z całego miasta i gminy. To kobieta jedyna w swoim rodzaju i ekspert w tych sprawach.", "Święta kobieta, że wytrzymuje z mężem.", "Moja sąsiadka jest jak matematyka. nikt jej nie rozumie.","Order dla tej Pani, bo tak pięknie wiesza pranie, że napatrzeć się nie mogę", "Ta pani jest jak kurczak. Najlepsze piersi i uda.".

Kobietami Roku 2010 zostały:

Bożena DĄBROWSKA - Sułowo
Teresa DEPTA - Paluzy
Marianna DOMŻALSKA - Bisztynek
Krystyna JACHOWICZ - Wozławki
Małgorzata KLIK - Troszkowo
Halina KOŁODZIEJ-BETLEJEWSKA - Sątopy-Samulewo
Krystyna KUDELSKA - Prosity
Krystyna MACKIEWICZ - Łędławki
Grażyna MOJAK - Unikowo
Wioletta OLSZEWSKA - Grzęda
Irena SINIUK - Bisztynek
Monika WALISZEWSKA - Sątopy

Kobiety Roku 2010 otrzymały prezenty ufundowane przez starostę bartoszyckiego Wojciecha Prokockiego. Wręczał je Tomasz Pietkiewicz. Cała sala odśpiewała laureatkom gromkie "Sto lat". W imieniu nagrodzonych głos zabralaBożena Dąbrowska dziękując za wyróżnienia i... włączenie w obchody wszystkich wsi z gminy. "Sto lat" odśpiewano też Wiktorii Drozdowskiej, która obchodziła wczoraj swe 10. urodziny. Takiej ilości urodzinowych gości pewnie się nie spodziewała :-)

Imprezę zakończyły tańce przy akompaniamencie zespołu "Prelegent".

"CZEGO PRAGNĄ KOBIETY, CZEGO PRAGNĄ MĘŻCZYŹNI"
FILM KLUBU FILMÓW AMATORSKICH "SETKA"

Aby zobaczyć ten film, kliknij na odtwarzaczu ikonę "VOD", a zobaczysz wszystkie produkcje "KFAS-a".
Wybierz interesujący cię film i kliknij "play".Z powodu słabej jakości dźwięku filmów poniżej sugerujemy użycie słuchawek !!!

BOŻENA DĄBROWSKA - KOBIETA ROKU 2010 - SUŁOWO

Zobacz film w osobnym oknie >>>

HALINA KOŁODZIEJ-BETLEJEWSKA - KOBIETA ROKU 2010 - SĄTOPY-SAMULEWO

Zobacz film w osobnym oknie >>>

MONIKA WALISZEWSKA - KOBIETA ROKU 2010 - SĄTOPY

Zobacz film w osobnym oknie >>>

TERESA DEPTA - KOBIETA ROKU 2010 - PALUZY

Zobacz film w osobnym oknie >>>Sponsorzy imprezy:

Piekarnia "Okruszek" - Państwo Oniszkowie
Bar "Sabat" - Państwo Szyłowie
Sklep "Diana" - Państwo Głodowie
Sklep "Alkohole Świata" - Państwo Rodzikowie
Kwiaciarnia "U Felka" - Państwo Januszewiczowie
Pracownia Florystyczna Verbena - P. Mucha
Sklep Kosmetyczny "Ewa" - P. Gołaszewska - Klik
Restauracja "Marysieńka" - Państwo Jaworscy
Apteka "Pogodna" - P. Wengler
Apteka "Słoneczna" - P. Madanecka
Klaudia Klik
Zakład Fotograficzny w Bartoszycach - P. Jakubiec
Skład Budowlany" Stodoła" - Państwo Krawieccy
Sklep Kosmetyczny "Bogusia" - P. Ziółkowska
Anna Adamus
Renata Rucińska
Sklep Przemysłowy - Anna Żaglewska
Zakład Fryzjerski - P. Lewandowska
Zakład Fryzjerski - P. Kacprzak
Zakład Fryzjerski - P. Kopińska
Sklep Spożywczy - Państwo Wójcikowie
Kiosk - Państwo Skurupscy
Sklep Wielobranżowy - Państwo Czabryccy
Hurtownia Wipsór w Biskupcu
Sklep Meblowy - Państwo Blankowie
Sklep Budowlany - Państwo Raczkowscy
Zakład Fryzjerski "Golwell" w Bartoszycach - P. Popowska
Irena Siniuk
Władysława Bryl
Marianna Domżalska
Eliza Krawiecka
Agnieszka Gach
Patrycja Ostrówka

Andrzej Grabowski - 07.03.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011