Aktualności >>> Przedszkolaki aktywnie spędzają czas >>>

 .: Działo się w przedszkolu w Bisztynku

Z KRONIKI PRZEDSZKOLNEJ
"ZIMA W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W BISZTYNKU

Oto ważniejsze wydarzenia i uroczystości, które odbyły się zimą w Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku.

GRUDZIEŃ 2013
W ramach obchodów Roku Tuwima - 3 grudnia 2013r. - przedszkolaki wraz z uczniami klas I - IV wzięły udział w montażu słowno-muzycznym pt. "Spotkanie z panem Julianem". Dzieci miały możliwość obejrzenia zabawnych przedstawień znanych wierszy J. Tuwima, a także sami wziąć w nich udział.

6 grudnia 2013r. do przedszkola przybył długo oczekiwany Mikołaj. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, których nauczyły się w przedszkolu. Mikołajowi nie pozostało nic innego jak tylko obdarować dzieci przyniesionymi prezentami.

Przed Świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki wraz z rodzicami mieli możliwość przeżycia nastroju nadchodzących świąt, utrwalić wiadomości o tradycjach związanych z nimi, podzielić się opłatkiem. 18 grudnia 2013 r. dzieci z grupy II "Serduszka" podczas spotkania grupowego Jasełka, dla swoich rodziców i uczniów klasy I. Natomiast 19 grudnia 2013r. odbyła się uroczystość ogólno przedszkolna "Spotkanie wigilijne", w trakcie której dzieci z koła muzycznego zaprezentowały kolędy i pastorałki, a dzieci z koła teatralnego przedstawiły Jasełka "Światłem napełnił noc"".

STYCZEŃ 2014
13 stycznia 2014 r. gościło w naszym przedszkolu dwóch aktorów z Teatru Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza z przedstawieniem pt. "Czerwony Kapturek". Ta dobrze znana wszystkim bajka, tym razem zaprezentowana za pomocą kukiełek, bardzo się dzieciom spodobała.

14 stycznia 2014 r. odbyło się "Noworoczne spotkanie integracyjne" z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku, w trakcie którego m.in. śpiewano kolędy i przedstawiono gościom Jasełka.

17 stycznia 2014 r. 19 dzieci z koła teatralnego wzięło udział w XVII Festiwalu Jasełek organizowanego przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bazylice kolegialnej św. Jerzego w Kętrzynie, gdzie zajęły I miejsce prezentując Jasełka "Światłem napełnił noc".

Tegoroczny Bal karnawałowy odbył się 20 stycznia 2014 r. Zabawa dla dzieci prowadzona była przez zespół muzyczny z Olsztyna, a sali gimnastycznej użyczyła nam szkoła podstawowa, której jesteśmy wdzięczni.

W dniach 22 i 23 stycznia 2014r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości grupowe z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na te wyjątkowe święto wnuczęta-przedszkolaki, przygotowały specjalne upominki i zaprezentowały niepowtarzalne i wzruszające programu artystyczne.

LUTY 2014
19 lutego 2014 r. 11 przedszkolaków wzięło udział w Miejsko-Gminnych eliminacjach "Kochamy Polskie Piosenki", zorganizowanych przez OKiAL w Bisztynku. Do konkursu w Dobrym Mieście, w kategorii przedszkolaków, zakwalifikowało się 5. z nich: Martyna Kozoń, Kinga Majewska, Wiktoria Mrzygłód, Julia Żylińska, Nikola Białousz.


Halina Meszko - 27.02.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014