Aktualności >>> Spływ kajakowy gimnazjalistów >>>

 .: Kajakami po Krutyni

Gimnazjaliści płynęli Krutynią

Gimnazjaliści z Bisztynka wzięli udział w spływie, jedną z najpiękniejszych w Europie tras kajakowych, rzeką Krutynią. Towarzyszyła im bogata roślinność wodną m.in. grzybienie białe i grążele żółte; liczne ptactwo wodne: kaczki i łabędzie z pisklętami, czaple i kormorany.

Kilkudziesięciu uczniów Gimnazjum Publicznego w Bisztynku uczestniczyło w spływie kajakowym rzeką Krutynią, uważaną za jedną z najpiękniejszych tras kajakowych w Europie. Taki aktywny wypoczynek to samo zdrowie i doskonała przygoda, zwłaszcza,że połowa uczniów uczestniczyła w takiej formie aktywności po raz pierwszy.

Trasa spływu kajakowego Krutyń-Ukta, którą pokonaliśmy, miała długość 13 km. Spływ nią zajał nam kilka godzin. Krutynia to wspaniała rzeka o spokojnym nurcie i w otoczeniu pieknej przyrody.

Podziwialiśmy dziki krajobraz przepleciony tylko nielicznymi zabudowaniami, który nie pozwalał na nudę. Widzieliśmy bogatą roślinność wodną m.in. grzybienie białe i grążele żółte; liczne ptactwo wodne: kaczki i łabędzie z pisklętami, czaple i kormorany.

Przejrzysta woda pozwalała zobaczyć falujące w wodzie wodorosty, muszle oraz ryby. Cały czas towarzyszyły nam metalicznie niebieskie ważki świtezianki. Po trasie mijaliśmy, zasługujący na uwagę, przedwojenny młyn wodny i tam czekał nas niebagatelny wysiłek. Trzeba było bowiem przenieść kajak po lądzie ok. 120 m. Mimo, iż bolały mięśnie, a skórę przypiekło słońce, niektórzy uczniowie planują wyprawę kajakową w następnym roku.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Beata Majewska - 17.06.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014