Aktualności >>> Kierowca zginął na "krzewińskim zakręcie" >>>

 .: Tragiczny wypadek koło Krzewiny

28-letni kierowca passata zginął pod Bisztynkiem

Fatalnie rozpoczął się czwartkowy dzień. W wypadku drogowym za Bisztynkiem zginął kierowca volkswagena passata. Na niebezpiecznym zakręcie w pobliżu Krzewiny zderzył się z ciężarówką

Do wypadku doszło około godz. 7:30 na drodze krajowej nr 57, na wysokości miejscowości Krzewina, między Bisztynkiem a pobliskim Troszkowem. Na bardzo niebezpiecznym zakręcie, gdzie już wcześniej wielokrotnie dochodziło do podobnych zdarzeń, zderzyły się volkswagen passat na numerach z powiatu kętrzyńskiego oraz ciężarówka MAN.

Passatem jechał 28-letni mieszkaniec gminy Kolno (pow. olsztyński). Nie przeżył zderzenia. Kierowcy ciężarówki, mieszkańcowi Olsztyna, nic się nie stało. Był trzeźwy.

Na miejscu pracowali policjanci i prokurator, którzy badali, co było przyczyną wypadku.

Wstępne oceniono, że kierujący passatem jadący od Troszkowa nie opanował pojazdu na zakręcie w prawo, wpadł w poślizg i prawym bokiem auta zderzył się z przodem ciężarówki jadącej od Bisztynka.

Zakręt na którym doszło do wypadku, wśród okolicznych mieszkańców oraz służb ratunkowych nazywany jest "krzewińskim zakrętem". Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 60 km/h. Zakręt oznakowany jest dodatkowo odblaskowymi tablicami ostrzegawczymi. Mimo tego, nie ma tygodnia, aby nie doszło tu do kolizji lub groźnego wypadku drogowego. Przebieg tych zdarzeń zwykle jest podobny. Kierowcy jadący od Troszkowa tracą panowanie nad kierownicą i wypadają z drogi lub - na szczęście rzadziej - zderzają się z pojazdami jadącymi od Bisztynka.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Andrzej Grabowski - 29.01.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015