Aktualności >>> Napis na ołtarzu to dzieło ś. p. księdza Pozorskiego >>>

 .: Podpisał się ksiądz wikary z 1971 roku

Ksiądz wikary Stanisław Pozorski
podpisał się za tabernakulum

To zmarły w 1982 roku ks. Stanisław Pozorski złożył 2 października 1971 roku swój podpis w świeżym betonie, z pomocą którego montowano pancerną szafkę stanowiącą do dziś tabernakulum w kościele w Bisztynku. Napis odkryto w czasie niedawnego demontażu zabytkowej obudowy.

Za obudową tabernakulum, w betonowej mensie ołtarza, ktoś wykonał napis: "Tabernakulum wykonał Pozorski 2 X 1971". Wykonano go w świeżym betonie, bowiem pancerna szafka została solidnie zamocowana do wbetonowanych w ołtarz prętów.

Pisaliśmy o tym 13 marca 2015 r. >>>

Wszystko wskazuje na to, że montaż udokumentował napisem ks. Stanisław Pozorski, który w tym czasie był wikariuszem w Bisztynku o czym, po internetowej publikacji, poinformowali nas pamiętający go czytelnicy.

Z Bisztynku trafił na probostwo do pobliskiego Sułowa i Wozławek. W 1974 roku udzielał I Komunii świętej między innymi obecnej sołtys Sułowa Bożenie Dąbrowskiej. Później był jeszcze proboszczem w Galinach, gdzie zmarł w 1982 roku i został pochowany na parafialnym cmentarzu.

Na cmentarzu w Galinach na jego grobie jest pomnik ze zdjęciem księdza. Na pomniku wciąż stoją zapalone znicze i są kwiaty. Świadczy to o tym, że ks. Pozorski zapisał się w pamięci parafian z Galin. W Bisztynku sam upamiętnił swoją służbę wykonując napis na ołtarzu...

Andrzej Grabowski - 21.03.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015