Aktualności >>>  Ks. Paweł Szumowski odprawił Mszę prymicyjną w kościele w Bisztynku >>>

 .: Ks. Szumowski udzielił prymicyjnego błogosławieństwa

Neoprezbiter Paweł Szumowski
pobłogosławił wiernych z Bisztynka

Niespełna miesiąc temu został wyświęcony. Ks. Paweł Szumowski z parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach odprawił Mszę prymicyjną i udzielił wiernym błogosławieństwa prymicyjnego w kościele w Bisztynku.

Ksiądz Paweł Szumowski został wyświęcony 27 maja 2017 r. w konkatedrze w Olsztynie jako jeden z ośmiu absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie.

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. przewodniczył uroczystej Mszy świętej w kościele w Bisztynku zakończonej specjalnym błogosławieństwem udzielanym przez neoprezbiterów.

Wiernym z Bisztynka jest dobrze znany, bo jeszcze jako kleryk uczestniczył w pielgrzymkach do Stoczka Klasztornego, prowadził je, pielgrzymował z parafianami z Bisztynka do Częstochowy, od lat aktywnie współuczestniczy w Ruchu Światło - Życie. Ma w Bisztynku wielu przyjaciół i znajomych.

Mszę świętą prymicyjną koncelebrował z proboszczem, ks. kan. Januszem Rybczyńskim. Kazanie wygłosił ks. Jan Paszulewicz. Nawiązał do słów Ewangelii według św. Mateusza o rozesłaniu Apostołów.

- Pan wybrał Pawła tak jak kiedyś wybrał Szymona-Piotra, Tomasza, Mateusza i innych. Tak jak przed wiekami posłał Apostołów tak teraz posłał Pawła, którego dłonie jeszcze, po wyświęceniu pachną świętymi olejami - mówił ks. Paszulewicz.

- "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo". Z całej rzeszy, z całego tłumu Pan wybrał na "żniwiarza" właśnie Pawła. To on dziś ma moc i dar Przeistoczenia, choć to nie on podnosi Chrystusa tylko Chrystus podnosi jego. Trzeba wciąż prosić o robotników na żniwa. Trzeba się o nich modlić. Za kapłanów modlić powinniśmy się wszyscy - mówił ks. Paszulewicz.

Specjalne podziękowania i upominek ks. Szumowski otrzymał od kół różańcowych kościoła w Bisztynku

Ks. Paweł Szumowski na zakończenie nabożeństwa udzielił zebranym specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego. Błogosławieństwo to otrzymał też każdy kto podszedł do ks. Pawła Szumowskiego. Neoprezbiter modlił się indywidualnie za każdą osobę i błogosławił nakładając dłonie na głowy.

Już po zakończeniu uroczystości neoprezbiter rozmawiał ze znajomymi i przyjaciółmi. Nie obyło się bez żartów.

- Przebrałeś się za księdza i odprawiasz Mszę?Jakoś tak dziwnie się czuję - żartowała jedna ze znajomych z Oazy dla której ksiądz do tej pory był po prostu Pawłem.

Ks. Szumowski jest obecnie wikariuszem w parafii św. Jana Ewangelisty w Bartoszycach.

Andrzej Grabowski - 19.06.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017