Aktualności >>>  Musiał wiedzieć bardzo dużo o Igrzyskach Olimpijskich >>>

 .: Piąte miejsce w kraju Kuby Maksymowicza

Kuba Maksymowicz piąty w kraju
w konkursie wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich

Uczeń szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Bisztynku - Jakub Maksymowicz zdobył piąte miejsce w kraju w konkursie wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich. Finał krajowy konkursu odbył się dziś w Białymstoku.

Jakub Maksymowicz musiał doskonale znać wyniki sportowców osiągnięte podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio, życiorysy olimpijczyków, symbolikę olimpijską, przebieg zawodów i konkurencji aby zakwalifikować się do finału krajowego konkursu wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich.

Dziś (5 czerwca) w auli jednego z liceów w Białymstoku rozwiązywał test pisemny. Tu rywalizowało 32 reprezentantów poszczególnych województw, po dwoje z każdego województwa. Po teście był na miejscu drugim. Do ścisłego finału zakwalifikowało się po sześcioro zawodników w każdej z czterech kategorii wiekowych.

Jakub startował w kategorii szkół podstawowych. Jest uczniem klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku.

Ścisły finał odbywał się na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Tu Kuba nie odpowiedział m.in., na pytanie: "ile razy obrócił się w kole Piotr Małachowski, gdy rzucał dyskiem zdobywając srebrny medal olimpijski?"

Ostatecznie zajął piąte miejsce w kraju i do Bisztynka wrócił z nagrodami rzeczowymi oraz okazałym pucharem.

Dodatkową atrakcją finału była możliwość spotkania się z polskimi olimpijczykami: Wojciechem Fortuną (złoto w 1972 r w Sapporo), Adamem Krzesińskim (brąz w Barcelonie 1992 r i srebro w Atlancie 1996 r), Marianem Sypniewskim (brąz w 1980 r w Moskwie i Barcelonie 1992 r).

Andrzej Grabowski - 05.06.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017