Aktualności >>>  Pejzaże w nieczynnym kościele >>>

 .: Wernisaż wystawy Anny Kunki - Kawełczyk

Anna Kunka - Kawełczyk
wystawiła w Bisztynku swe pejzaże

Bisztynek na tyle spodobał się artystce-malarce z Łodzi, że postanowiła pokazać tu swoje obrazy. Rok temu brała udział w biennale "Pejzaż architektoniczny". Anna Kunka-Kawełczyk wystawiła teraz swoje pejzaże.

Absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, pochodząca z Ciechanowa malarka Anna Kunka - Kawełczyk w Bisztynku pojawiła się po raz pierwszy w życiu we wrześniu 2016 r. Wówczas odbywało się tu I Ogólnopolskie Biennale Malarstwa/Pejzaż Architektoniczny Bisztynek 2016.

Wnętrze Galerii Miejskiej, czyli kościoła poewangelickiego oraz sam Bisztynek zauroczyły ją na tyle, ze postanowiła tu wrócić z wystawą swoich obrazów.

Zyskała przychylność dyrektor Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku Wioletty Jaskólskiej i 4 sierpnia odbył się wernisaż wystawy jej pejzaży.

Już nie tylko architektonicznych ale przede wszystkim krajobrazów namalowanych w okolicach Łodzi i innych częściach Polski. Uwagę widzów zwracały zwłaszcza obrazy pod wspólnym tytułem "Oczyszczenie" przedstawiające nagie osoby zanurzone w wodach jeziora. Widzowie znaleźli też swojskie krajobrazy warmińskie z rozlewiskami, rzekami, polami uprawnymi i drogami.

Na wystawę przybyli mieszkańcy Bisztynka, goście z Reszla, Lidzbarka Warmińśkiego, Olsztyna, ze Śląska a także z Niemiec. Można ją oglądać jeszcze przez około 2 tygodnie w godzinach pracy ośrodka kultury w Bisztynku, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (89-718-80-67)

Andrzej Grabowski - 06.08.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017