Aktualności >>> "Kwiatek dla Bisztynka II" podsumowany >>>

 .: Zakończona II edycja akcji "Kwiatek dla Bisztynka"

*Kwiatek dla Bisztynka* - podsumowanie II edycji.

Klub Kobiet Aktywnych zakończył II edycję społecznej akcji "Kwiatek dla Bisztynka" mającej na celu integrację społeczności lokalnej i upiększenie naszego naszego miasteczka.

Akcja "Kwiatek dla Bisztynka" została zapoczątkowana w ubiegłym roku. W tym roku była to jej druga edycja. To przedsięwzięcie społeczne Klubu Kobiet Aktywnych do którego włącza się coraz więcej osób. Przyszła pora na podsumowanie tegorocznego wysiłku.

W ramach społecznej zbiórki sadzonek pozyskaliśmy:

- sadzonki rośli wieloletnich, czyli bylin - 172 szt.
- cebule szafirka - 300 szt.
- sadzonki roślin jednorocznych - 50 szt.
- krzewy ozdobne - 3 szt.
- tuje szmaragdowe o wysokości 1 m - 10 szt.

Pozyskaliśmy również fundusze od sponsorów za które zakupiliśmy 50 szt. sadzonek aksamitek i begonii, 60 szt. cebul tulipanowuych, dwie formy ogrodowe i sznurek. Szacunkowa wartość zebranych i zakupionych roślin to około 3.000 złotych.

Wszystkie pozyskane rośliny zostały wykorzystane w działaniach II edycji akcji.

1. Zakończono obsadzanie roślinami wieloletnimi otoczenie parkingu przy Diabelskim Kamieniu i założono małą rabatę kwiatową przy poboczu jezdni prowadzącej do Kamienia;

2. Uzupełniono nasadzenia na klombach przy ul. Kościuszki i Kolejowej;

3. Wykonano punktowe nasadzenia kwiatów przy drodze powiatowej, ul. Kolejowej;

4. Zakupione małe formy ogrodowe wraz z nasadzeniami umieszczono przy tzw. witaczu przy ul. Kolejowej;

5. Wiiększość roślin wykorzystano do obsadzenia nowej rabaty w wymiarach 6,5 x 9 m, założonej w pobliżu witacza przy ul. Kolejowej.

Dzięki uprzejmości i życzliwości mieszkańców mamy trzy źródła zaopatrzenia w wodę do podlewania nasadzeń i dwa miejsca zimowego przechowywania roślin.

W bieżącym roku do akcji przyłączyli się także mieszkańcy Prosit, Troszkowa, Wozławek i Łędławek.

Wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego serca serdecznie dziękujemy za wsparcie w różnej formie. oŚmielamy się ujawnić Państwa godności, by chociaż w ten sposób inni dowiedzieli się jakich mamy u nas "Bisztyniaków-Społeczników". A są to:

Regina Piekarczyk, Bogumiła Ryś, Maria Domżalska, Teresa Kolasa, Helena Ciach, Władysława Bryl, Krystyna Maksymowicz, Grażyna Podsiadło, Ewa Domżalska, Henryka Firlej, Zofia Kołodko, Teresa Pawlikowska, Bogusława Januszewicz, Lilia Sokołowska, Jolanta Dominiak, Irena Siniuk, Krystyna Giełżecka, Irena Kiliszewska, Teresa Krawiecka, Elżbieta Sobczyk, Jolanta Tatara, Maria Mądrzejewska, państwo Waśniewscy, państwo Adamus, państwo Winciunowie, Andrzej Grabowski, Wioletta Jakubiak z Prosit, Beata Sobczyk i Bogusława Ziółkowska z Troszkowa, Władysława Zawadzka z Wozławek, Regina Zdanowicz z Łędławek.

Informujemy również, że nasze działania wspierał Urząd Miejski w Bisztynku, głównie poprzez wykonanie prac rekultywacyjnych na gruntach i w miejscach przeznaczonych pod nasadzenia.

Jako Klub stwierdzamy, że w naszym miasteczku są jeszcze tzw. miejsca niczyje, które szpecą wizerunek estetyczny miasta. Mamy je w naszym "czarnym rejestrze" i mamy też pomysły na ich estetyczną korektę. Zadajemy sobie jednak pytanie czy nadal będziemy prowadzili akcję, w przyszłości. Wiele zależy nie od nas samych, ale także wsparcia ze strony władz samorządowych a liczymy na dużo większe wsparcie niż do tej pory. Zwłaszcza na przyjazną atmosferę i przyjazne nastawienie do naszych działań.

Na "Urodziny Miasta" obchodzone w tym roku powstała "Ballada o Bisztynku", którą wowczas wykonał zespół wokalny "Mozaika". Dziś dopisujemy kolejne jej zwrotki, dedykując je wszystkim sympatykom i przyjaciołom akcji "Kwiatek dla Bisztynka".

Koncept i finans to ważne rzeczy,
by nam się "Akcja..." udała,
Koncept już mamy, lecz kasa pusta,
na kogo się oglądamy?

Ano patrzymy w stronę Burmistrza,
w strony lokalnych biznesów.
Szczodrością serca, łaskawą ręką,
wesprzyjcie ideę piękną.

Żeby oazą kwiatów zieleni,
stało się nasze miasteczko.
My serca mamy, miasto kochamy,
każdy mu kwiatek oddamy.

Kto ma ochotę to niechaj składa
kolejne strofy balladki.
O naszym mieście i o nas samych
piszcie i starzy i dziatki.
Władysława Bryl - 31.08.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013