Aktualności >>> Kwiatek dla Bisztynka >>>

 .: Kolejna akcja Klubu Kobiet Aktywnych

Kwiatek dla uliczki Bocznej

Klub Kobiet Aktywnych w Bisztynku zakończył III edcję społecznej kcji "Kwiatek dla Bisztyka", w ramach której zapoczątkowaliśmy estetyzację ulicy Bocznej. Pięknie odrestaurowane kamieniczki, ciekawa zabudowa, centralne położenie uliczki, nowy chodnik, życzliwi mieszkańcy były inspiracjami do naszych działań.

Do realizacji projektu zaprosiliśmy: Urząd Miejski, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, MOPS, lokalny biznes, mieszkańców ulicy Bocznej i sympatyków naszej akcji. Dzięki dobrej współpracy realizacja zamierzenia stała się możliwa.

Już częściowo została odnowiona stolarka zewnętrzna, a ciąg dalszych prac renowacyjnych nastąpi w najbliższym czasie. Założono nowe rynny, naprawiono schody, zamontowano trejaż maskujący.

Poprzez nasadzenia krzewów, pnączy, kwiatów zagospodarowano małą skrpę i otoczenie budynków gospodarczych. Na chodniku ustawiono duże donice z ozdobnymi kwiatami. Na elewacjach budynków gospodarczych umieszczono skrzynki balkonowe z pelargoniami i fuksjami.

Dziękujemy paniom: I. Fafińskiej-Subocz - prezes ZGKiM, E. Banaszkiewicz - skrbnik gminy Bisztynek za konstruktywną współpracę, życzliwy i przyjazny stosunek do naszych działań. Naszym sponsorom: J. Jaciwowi (Spółka Paluzy), T. Pawlikowskiej, E. Jaworskiej, MOPS serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie akcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagali realizację projektu.

Trejaż, renowację stolarki, osłony na duże donice wykonał pracownik ZGKiM Z. Jończyk. Panie Zbyszku!. Dziękujemy i gratulujemy fachowości!

Słowa podziękowania kierujemy również do M. Drzodowskiego, pracownika Urzędu Miejskiego, który mimo licznych obowiązków, już od trzech lat, współpracuje z KKA, organizując na nasze potzreby "prace ziemne".

Skorzystaliśmy wiele z profesjonalnych porad i sugestii architekt krajobrazu Elizy Kraweckiej - mieszkanki i miłośniczki Bisztynka. Pani Elizo! Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w nasz projekt.

Nie rozpiera nas pycha, ale jesteśmy dumne, że za naszą przyczyną pięknieje uliczka Boczna. Z pewnością wyremontowana jezdnia i kosmetyka elewacji budynków gospodarczych dodałaby uliczce jeszcze większego blasu i swoistego klimatu.

Wierzymy, że nasza inicjatywa zachęci mieszkańców ul. Bocznej do zadbania o to, co już zostało zrobione. Życzymy Wam, abyście poczuli sie gospodarzami tej uliczki.

Władysława Bryl - 10.07.2014 r.Copyright: www.bisztynek24.pl 2014