Aktualności >>> Starty z sukcesami naszych gimnazjalistów >>>

.: Pobili rekordy życiowe

Sukcesy lekkoatletów z gimnazjum w Bisztynku

Lekkoatleci z gimnazjum w Bisztynku startowali 18 maja w Olecku i 24 maja w Pasłęku. Z zawodów przywieźli medale i znakomite wyniki. Wielu ze startujących pobiło rekordy życiowe w poszczególnych konkurencjach.

Sportowcy z Gimnazjum Publicznego startowali 18 maja 2016 r. w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w lekkiej atletyce. Zawody obyły się w Olecku. Zdobyli 4 medale: 2 srebrne i 2 brązowe.

Tytuły wicemistrzów województwa zdobyli: Kamil Misior w biegu na 1000 m (2:54,03 - rekord życiowy) i Artur Rosiński w pchnięciu kulą (kula 5 kg, 12,40 m - rekord życiowy).

Brązowe medale zdobyły: Julia Augustyniak w skoku w dal (4,38 m - rekord życiowy) oraz sztafeta dziewcząt 4 x 100 metrów z czasem 54,57 s. w składzie: Justyna Speruda, Oliwia Jankowska, Oliwia Parzych, Julia Augustyniak.

Na czołowytch miejscach tj. do VI, uplasowali się kolejno:

- Julia Augustyniak - VI miejsce w biegu na 100 metrów (13,88 s. - rekord życiowy),
- Jakub Kulicki - VI miejsce w biegu na 100 metrów (12,26 s. - rekord życiowy),
- Dawid Busz - IV w biegu na 300 metrów (41,47 s. - rekord życiowy),
- Kuba Abelski - V w biegu na 300 metrów (41,75 s.),
- Justyna Speruda - V w skoku w dal (4,31 m. - rekord życiowy),
- Mateusz Kornatowski - VI w skoku w dal (5,21 m. - rekord życiowy).

Kilka dni później w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w ramach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Zasady ligi polegają na tym, że szkoła musi wystartować w co najmniej 5 konkurencjach (gimnazjum z Bisztynka startowało w 7), zespół może liczyć maksymalnie 15 zawodników (naszych było 14) i w jednej konkurencji szkoła może wystawić maksymalnie 3 zawodników.

Osiągnięte wyniki przelicza sie na punkty według specjalnych tabel. Na wyniki drużyny składa się 12 najlepszych rezultatów.

Zawodnicy z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Bisztynku zdobyli 1181 punktów co dało IV miejsce w województwie.

6. Gim. nr 12 Olsztyn - 1151 pkt.

Indywidualnie zawodnicy z gimnazjum w Bisztynku zdobyli 3 medale. I miejsce w pchnięciu kulą zajął Artur Rosiński z wynikiem 12,12 m.

Drugie miejsce wybiegał na 1000 metrów Kamil Misior z wynikiem 2:54,34 a III miejsce w rzucie oszczepem zajął Dawid Jakubiak z wynikiem 37,04 m.

IV miejsce wybiegali 300-metrowcy: Dawid Busz (40,53 s. - rekord życiowy) i Kuba Abelski (40,80 s. - rekord życiowy). Na IV miejscu zawody zakończył też Mateusz Kornatowski startujący w skoku w dal (5,20 m.) a na V miejscu w skokou w dal był Jakub Kosiorek (5,19 m.)