Aktualności >>> Srebro sztafety 4 x 100 metrów >>>

.: Srebrna sztafeta z Bisztynka

Srebrny medal sztafety 4 x 100 z gimnazjum w Bisztynku

Srebry medal na stadionie AZS w Olsztynie zdobyła sztafeta z Gimnazjum Publicznego w Bisztynku, 4 x 100 metrów chłopców. 4 czerwca odbyły się tam mistrzostwa województwa w lekkoatletyce.

Zawody, które odbyły się na stadionie AZS w Olsztynie obejmowały rywalizację Szkolnego Związku Sportowego i zawody zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Zawody LZS nie odbyły się w pierwotnym, planowanym terminie i stąd "połączenie" rywalizacji.

Dużym sukcesem sportowców z gimnazjum w Bisztynku zakończyła się rywalizacja w biegu rozstawnym 4 x 100 metrów. Na 24 zgłoszone sztafety, nasza ekipa w składzie (wg. zmian): Patryk PIETRUSZCZYK, Bartłomiej SZMIT, Mateusz SEROWIK i Damian MRÓWKA, wygrała swoją serię i z czasem 48,02 zdobyła wicemistrzostwo województwa i srebrne (podwójne) medale w zawodach SZS i LZS.

Wynik ten jest tym bardziej wartościowy, że poziom biegów na 100 metrów chłopców był bardzo wysoki. Indywidualni medaliści w tej konkurencji nabiegali odpowiednio: 11,23 - 11,27 - 11,37 s.

W biegu rozstawnym lepsza od reprezentacji gimnazjum w Bisztynku była reprezentacja gimnazjum w Gołdapii (47,33), a trzecie miejsce zajęła reprezentacja Nowego Miasta Lubawskiego (48,18)