Aktualności >>> Odnowili kapliczkę w Łędławkach >>>

 .: Odnowiona kapliczka w Łędławkach

Odnowili kapliczkę przydrożną w Łędławkach

Wśród nas są tacy którzy dbają o tzw. krajobraz kulturowy. Przykładem tej dbałości jest odnowienie jednej z kapliczek przydrożnych w Łędławkach. Bez rozgłosu, bez szumnych zapowiedzi i bez przecinania wstęg. Był pomysł, była realizacja. Efekty widać.

Spacerowicze i kierowcy udający się do Łędławek lub Paluz czy Grzędy mogli zauważyć, że przed kilkunastoma dniami jedna z kaliczek przydrożynych, tak typowych dla Warmii, została odnowiona.

Kapliczka ta, stojąca przy głównej drodze do Łędławek, od lat pozbawiona była stojącej wewnątrz, dawno temu, rzeźby lub posągu. Teraz pojawiła się tam nowa rzeźna Matki Bożej z Dzieciątkiem. Nisza w której stoi zasłonięta została szybą, a cała budowla oczyszczona. Pomalowano też wnętrze niszy i białe wbłębienia-kasetony.

Piszemy o tym, bo jest to wielce pozytywny przykład dbałości o krajobraz kulturowy najbliższej nam okolicy. Jeśli dowiemy się "kto za tym stoi" i uzyskamy zgodę na publikację danych to osoby te wymienimy, a juz teraz dziękujemy za trud włożony w konserwację kapliczki.Kapliczka w Łędławkach latem 2011 roku                            Kapliczka w Łędławkach w grudniu 2012 roku

Andrzej Grabowski - 13.12.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012