Aktualności >>> Nowe oblicze kaplicy w Łędławkach >>>

 .: Kaplica w Łędławkach zostala wyremontwana

Uszkodzona kapliczka w Łędławkach została wyremontowana

Niespełna 2 miesiące po uszkodzeniu przez wicher i przewrócone na dach drzewo, zabytkowa kaplica poświęcona świętym Piotrowi i Pawłowi w Łędławkach, zyskała nowy blask. Jej remont kosztował około 7 tys. złotych.

Zabytkowa kaplica w Łędławkach została poważnie uszkodzona 25 lipca 2014 r. >>> Nagła burza i wichura przewróciła wtedy, na jej dach, rosnącą w pobliżu potężną lipę.

- Remont kaplicy został zakończony kilka dni temu. Kosztował około 7 tysięcy złotych. Urząd Miejski w Bisztynku przekazał nam nieodpłatnie dachówkę na pokrycie dachu. Kaplica ma teraz nową konstrukcję dachu i zyskała nową elewację. naprawiliśmy też zalane częściowo wnętrze - mówił nam ks. Janusz Rybczyński, proboszcz parafii w Bisztynku, do której kaplica należy.

Kaplica w Łędławkach jest obiektem wyjątkowym, bowiem zachowały się w niej elementy wyposażenia pochodzące z czasów przed Ii wojną światową. W ołtarzu zwiedzający mogą zobaczyć obrazy św. Jana Nepomucena i św. Walentego a na ścianach stare obrazy Drogi Krzyżowej z zachowanymi niemieckimi opisany wykonanymi gotycką czcionką. Aby zobaczyć wnętrze trzeba jednak poprosić we wsi o otwarcie kaplicy, bo zwykle jest zamknięta.

Materiał znajdziesz także na portalu:Andrzej Grabowski - 14.09.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014