Aktualności >>> Ryszard Żuchowski opowiadał przedszkolakom o dokarmianiu ptaków >>>

 .: Nauczył dzieci jak dokarmiać ptaki zimą

Leśnik wyjaśniał przedszkolakom
jak dokarmiać zimą ptaki

Przedszkolaki z Bisztynka już wiedzą jak, czym i kiedy dokarmiać ptaki, które zimują w Polsce. Leśniczy leśnictwa Kamieniec Ryszard Żuchowski podarował też dzieciom specjalną karmę dla ptaków.

Ryszard Żuchowski, leśnik z 50-letnim stażem pracy w lasach państwowych, leśniczy leśnictwa Kamieniec zawitał w Przedszkolu Samorządowym w Bisztynku.

Jak co roku, przed zimą wyjaśniał przedszkolakom jak, czym i kiedy należy dokarmiać ptaki.

W jego opowieści pojawiały się sikory, wróble, mazurki, trznadle, kosy, kwiczoły, gile. Część z tych ptaków była doskonale znana przedszkolakom, którzy na terenie przedszkola mają 10 karmników. Zgodnie jednak z zaleceniami leśniczego jeszcze ich nie dokarmiają, bo przy obecnej aurze doskonale radzą sobie same.

Leśniczy snuł też opowieści o lesie, ochronie przyrody oraz zimowym dokarmianiu leśnych zwierząt. Zwracał uwagę, że w lesie koło Bisztynka są gatunki chronione, zarówno roślin jak i zwierząt. Mówił o tym jak należy zachowywać się w czasie spacerów po lesie.

Ryszard Żychowski podarował dzieciom specjalną karmę dla ptaków, bo nie wszystko wszystko co mamy w domach nadaje się do dokarmiania. Przedszkolaki otrzymały też upominki w postaci pomocy edukacyjnych przydatnych w codziennym, przedszkolnym życiu.

Andrzej Grabowski - 10.12.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015