Aktualności >>> Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika w Bisztynku >>>

.: "Mariusz Team" zwyciężył w Lidze Mistrzów Orlika

"MARIUSZ TEAM" BĘDZIE REPREZENTOWAŁ BISZTYNEK W LIDZE MISTRZÓW

W sobotę 9 lipca 2011 r. naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny; "Mariusz Team" i "Bez Nazwy". Tylo te dwie drużyny zgłosiły się do rozgrywek w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzow Orlika na szczeblu gminnym.

Ogólnopolska Liga Mistrzów Orlika jest to projekt "Orlik Polska" powstały na bazie projektu Orlik Małopolska.

Przeznaczony jest dla zawodników powyżej 16 lat i jest rozgrywany w przez szóstki piłkarskie. Organizatorem - koordynatorem jest Gmina Chełmiec w województwie małopolskim. Głównym celem Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Orlika są regularne amatorskie rozgrywki na szczeblu Regionalnym (Gminnym), Wojewódzkim oraz Ogólnopolskim, stwarzające społeczeństwu możliwość rywalizacji sportowej oraz m.in. zapobieganiu nałogom.

Jak już wspomniałem, rozgrywki przeprowadzone są na trzech szczeblach: regionalny (gminny) do końca sierpnia 2011 r., wojewódzki między 10.09.2011, a 15.10.2011 i ogólnopolski, który jest planowany na dzień 23.10.2011r.

Jako animator zespołu boisk "Moje Boisko Orlik 2012" w Bisztynku, zgłosiłem Gminę Bisztynek do w/w rozgrywek. Do 31 maja 2011 r. czekałem na zgłoszenia drużyn. W tym terminie zgłosiły się dwie ekipy.

Moim marzeniem było, aby rozgrywki przeprowadzić w formie ligowej "każdy z każdym – mecz i rewanż" więc czekałem na dalsze zgłoszenia. W połowie czerwca zgłosiła się trzecia drużyna. Niestety, na spotkaniu organizacyjnym w dniu 26 czerwca 2011 r. zgłosiły się dwie ekipy. Ustaliśmy, że w dniu 9 lipca 2011r. rozegrają tylko jeden mecz, który zadecyduje o tym, kto będzie reprezentował Gminę Bisztynek na szczeblu wojewódzkim. W sobotę 9 lipca 2011r. naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny; "MARIUSZ TEAM" i "BEZ NAZWY.

MARIUSZ TEAM – BEZ NAZWY 5 : 4 (2 : 1)
Bramki dla MARIUSZ TEAM strzelili: Szymon Szydlik - 4 i Maciej Pietkiewicz - 1, a dla "BEZ NAZWY" Mateusz Bruj - 2 oraz Rafał Waśniewski - 1 i Patryk Sikorski - 1.

Składy:
"MARIUSZ TEAM": Marcin Klik – Maciej Pietkiewicz, Michał Pietkiewicz, Szymon Szydlik, Tomasz Maruszewski, Marcin Capłap, Karol Głowacki.
"BEZ NAZWY": Patryk Zadrożny – Patryk Sikorski, Rafał Waśniewski, Mateusz Bruj, Kamil Wiernicki, Dawid Grudny, Patryk Cichowski, Łukasz Chodorowski, Adrian Wiśniewski.

Mecz (grano 2x20 minut) miał wyrównany przebieg. Drużyna "M.T" skupiła się na próbach strzałów z dystansu w wykonaniu Sz. Szydlika, natomiast "B.N." próbowała akcjami zespołowymi przedostać się w pobliże bramki strzeżonej przez M. Klika.

Gra "akcja za akcję" trwała do około 14 minuty. Wtedy to, w krótkich odstępach czasu, Szymon Szydlik wyprowadza swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Rafał Waśniewski strzela kontaktową bramkę.

Po przerwie drużyna "BEZ NAZWY" z dużym animuszem ruszyła do ataków. Nie przynosi to skutku, a po jednej z nielicznych akcji Maciek Pietkiewicz strzela bramkę i "Mariusz Team" prowadzi już 3:1. To jeszcze bardziej zmobilizowało zespół "Bez Nazwy". Mateusz Bruj strzelając dwie bramki doprowadza do remisu. Wydaje się, że losy meczu zostają rozstrzygnięte w 38 minucie, kiedy to bramkostrzelny, w tym meczu, Szymon Szydlik wyprowadza swój zespół na prowadzenie 4:3. Chwilkę później po, moim zdaniem, najpiękniejszej akcji meczu, Patryk Sikorski znowu doprowadza do remisu. W doliczonym czasie (mecz przedłużono o 1 minutę) ponownie Szymon daje prowadzenie drużynie "Mariusz Team", którego nie oddaje już do końca meczu. "Mariusz Team" zagra we wrześniu tego roku na szczeblu wojewódzkim.