Aktualności >>> Bisztynek i jego mieszkańcy w latach 70-tych >>>

 .: Nie wyrzucajcie starych zdjęć

HISTORIA W KOPERCIE

Zdjęcia w formacie 30 x 40 cm. oraz 20 x 30 cm. kolorowe pocztówki i odręcznie sporządzone tablice zawierające historię Bisztynka, legendę o Diabelskim Kamieniu oraz opis zabytków znaleziono wczoraj w dawno nie używanych meblach w jednym z mieszkań przy ul. Słonecznej w Bisztynku. Wszystko - prawdopodobnie - z lat 70-tych XX wieku.

Zdjęcia znalazł Marek Łotoczko, który postanowił pozbyć się starych szaf i segmentów z jednego z pokoi swego mieszkania. Wszystkie zapakowane były w kopertę po papierze fotograficznym formatu 30 x 50 cm. - Myślę, że przechowała je moja mama - mówił Marek Łotoczko. - Wygląda na to, że kiedyś stanowiły wystawę, pewnie w Szkole Podstawowej w Bisztynku, gdzie moja mama pracowała. Przekazuję je, bo nie są mi potrzebne, a kogoś mogą zainteresować - dodał Łotoczko.

Rzeczywiście - wszystko wskazuje na to, że zdjęcia i tablice z opisami stanowiły kiedyś wystawę. Rogi zdjęć są przebite szpilkami. Stanowią dość szerokie opracowanie o naszym miasteczku. Dziś publikujemy tylko 6 z nich. Przedstawiają miejsce pracy (budynek) i osoby w nim zatrudnione lub pełniące funkcje. Prosimy o wskazanie, kto jest na tych zdjęciach.

Wkrótce opublikujemy także inne zdjęcia znalezione w opisanej kopercie. Wygląd Bramy Lidzbarskiej, kościoła parafialnego, kapliczki św. Marty, teren budowy bloków przy ul. Słonecznej, mleczarnię i jej wnętrza, panie pracujące w banku, panie pracujące w ówczesnej "Poligrafice", zdjęcia z SKR i prac wykonywanych przez SKR oraz wiele innych.Andrzej Grabowski - 10.06.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009