Aktualności >>> Przedszkolaki nauczyły się dokarmiać zwierzęta >>>

 .: Leśniczy w przedszkolu uczył dokarmiać zwierzęta

Leśniczy nauczył przedszkolaki dokarmiać zwierzęta

Sikorki, trznadle, wróble, gile, ale też sarny, jelenie, dziki i łosie, a właściwie sposoby ich dokarmiania, były tematem zajęć jakie przeprowadził wczoraj, w przedszkolu w Bisztynku Ryszard Żuchowski - leśniczy leśnictwa "Kamieniec". Leśniczy podarował też przedszkolakom profesjonalny karmnik dla ptaków oraz kilka rodzajów karmy.

Leśniczy Ryszard Zuchowski nauczył wczoraj (15 lutego) przedszkolaki z Bisztynka sposobów prawidłowego dokarmiania zwierząt, głównie ptaków. Podkreślał, że w czasie srogiej zimy, z jaką mamy do czynienia, dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać.

Przekazał najmłodszym jakich karm używać dla poszczególnych gatunków zwierząt, podkreślając, że karma dla ptactwa nie może zawierać soli.

Dzieci zadały leśniczemu wiele zaskakujących często pytań i opowiadały o swych spotkaniach z przyrodą.

Grupie przedszkolaków, którym nie przeszkadzał 10-stopniowy mróz przekazał profesjonalny karminik dla ptaków i pokazał w jaki sposób umieszcza się w nim karmę - od nasion owsa przez słoninę, aż po specjalne kule z łoju z wtopionymi weń nasionami zbóż.

Dzieciaki obiecały, że karmnik będzie zawsze pełny, a leśniczy zapowiedział żartując, że będzie to kontrolował.

Zajęcia były pierwszymi z cyklu zajęć dotyczących miejscowej przyrody. Wiosną przedszkolaki będą uczestniczyć w zajęciach w lesie w okolicach bisztynka i poznają miejscową florę. Ryszard Żuchowski zdradził nam, że plaunuje budowę specjalnej, ekologicznej ścieżki edukacyjnej na przedszkolnym terenie.

Andrzej Grabowski - 16.02.2011 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2011