Aktualności >>> Lato w teatrze >>>

 .: Spektakl "Dolina Róż" wystawiony w Bisztynku

MŁODZIEŻ Z BARTOSZYC I OKOLIC WYSTAWIŁA SPEKTAKL TEATRALNY W BISZTYNKU

Młodzież z Bartoszyc i okolic uczestnicząca w zajęciach teatralnych zorganizowanych w ramach projektu "Lato w teatrze" pokazała w Bisztynku efekty swej wakacyjnej pracy. Młodzi aktorzy wystawili spektakl "Dolina Róż".

Spektakl został zrealizowany w ramach projektu "Lato w teatrze", którego organizatorem jest Instytut Teatralny z Warszawy, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Teatr Wiczy z Torunia. Pracę nad wystawieniem spektaklu umożliwił Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach.

Symboliczna wizja świata z jego ideologiami, religiami, polityką przedstawiona w "Dolinie Róż" przyciągnęła liczną publiczność z Bisztynka i to w bardzo róznym wieku. Aktorzy posługiwali się głównie mową ciała. Całości towarzyszyła oryginalna muzyka zagrana rownież przez uczestników projektu. Przedstawienie - mimo, że dość mroczne - kończy się jednak przesłaniem pozytywnym. Cienie dziewczyny i chłopaka tulą się i całują... Po prezentacji widzowie nie szczędzili młodym aktorom braw, słusznie się im należących.

Zobacz fragment spektaklu

Zobacz film w osobnym oknie >>>

Andrzej Grabowski - 21.07.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010