Aktualności >>> Mistrzostwa Województwa w LA Zrzeszenia LZS >>>

.: Lekkoatleci z Gimnazjum w Bisztynku startowali w Olsztynie

DOBRE WYNIKI LEKKOATLETÓW Z GIMNAZJUM W BISZTYNKU

19 maja 2010 r. na stadionie AZS UWM w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w lekkoatletyce Zrzeszenia LZS. W klasyfikacji gmin gimnazjum z Bisztynka zajęło V miejsce i otrzymało puchar (puchary za VI miejsc). Punktowało pierwszych 12 miejsc.

Zdobyliśmy dwa tytuły mistrzowskie, jeden medal brązowy i kilka punktowanych miejsc (sztafety 4x100m punktowały podwójnie).

Złote medale zdobyła sztafeta biegu rozstawnego 4 x 100 m. z wynikiem 47,93 sek. w składzie: 1 zmiana - Adrian Dąbrowski, 2 zmiana - Łukasz Chodorowski, 3 zmiana - Patryk Sikorski, 4 zmiana - Patryk Cichowski.

Złoty medal w rzucie oszczepem zdobył Mateusz Bruj z wynikiem 41,98 m., a jego kolega Cezary Wysocki, w ostatniej 6. kolejce uzyskał wynik 37,60 m. i z szóstego miejsca awansował na miejsce trzecie oraz zdobył medal brązowy.

Dwa razy 4 miejsce uzyskał Łukasz Chodorowski. W biegu na 100 m. uzyskał czas 12,11 sek. i zabrakło mu 0,12 sek. do rekordu Gimnazjum Szymona Szydlika - 11.99 sek. Natomiast w skoku w dal przy kilku "spalonych" próbach skoczył 5,43m i też był jedno oczko poza podium.

V miejsce na dyst. 1000 m. z wynikiem 2:57,09 min. wybiegał Szymon Banaszek. Należy w tym miejscu dodać, że Szymon chodzi do drugiej klasy i ma jeszcze cały rok szkolny, żeby swoje wyniki poprawić.

VIII miejsce zajął w biegu na 1000 m. (3:01,15 min.) Kamil Wiernicki. IX w skoku w dal (5,12m) był Czarek Wysocki. Patryk Sikorski na 100 m. pobiegł z czasem - 12,39 sek.

Wartościowy wynik na dyst. 600 m. uzyskała Marta Kosmala - 1:52,57 min. ale na dzień dzisiejszy nie wiemy jakie zajęła miejsce.

W zawodach brali udział jeszcze: Adrian Maleszewski (300 m, pchnięcie kulą), Adrian Wiśniewski (300 m), Patryk Cichowski (pchnięcie kulą), Klaudia Stankiewicz (skok w dal - 4,14m), Kinga Wobolewicz (100 m.), Joanna Czamlet (300 m.), Karolina Urbanowicz (300 m.), Ewelina Maćkowiak (600 m.).