Aktualności >>> Majówka na "Orliku" >>>

 .: Bawili się na "Orliku"

Sportowo-rekreacyjna majówka na "Orliku 2012"

Na boiskach "Orlik 2012" w Bisztynku urządzono dziś sportowo-rekreacyjną majówke dla najmłodszych oraz nieco starszych miłośników piłki nożnej. Zwłaszcza najmłodsi, uczestniczący w grach i zabawach, bawili się znakomicie. Nawet śpiewali.

Animatorzy zespołu boisk "Orlik 2012" Katarzyna Chomicz i Marcin Patrejko przygotowali dla najmłodszych szereg gier i zabaw sportowo-ruchowych. Dziewczęta skakały na skakance, odbijały piłkę do siatkówki i rakietą odbijały piłkę tenisową. Chłopcy strzelali rzuty karne na bramkę, biegali slalomem prowadząc nogą piłki do koszykówki i piłki ręcznej, żonglowali piłką nożną i robili pompki.

Dziewczęta namówiły do rywalizacji pewnego pięćdziesięciolatka, który odbijał piłke siatkową i... wygrał z małolatami. W robieniu pompek przegrał z kretesem.

Z kolei w podbijaniu piłki tenisowej w czasie minuty rakietą tenisową okazała się pewna... hmmm... dwudziestoparolatka. Ponieważ oboje startowali poza konkursem zdobyli jedynie dyplomy pamiątkowe.

Dzieciaki rywalizujące w konkurencjach uhonorowane zostały dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

W czasie oczekiwania na nagrody i dyplomy, cztery wokalistki: Ola, Julia, Paulina i druga Julia wykonały spontanicznie, do mikrofony harcersko-biwakową piosenkę "Stokrotka rosła polna". Nagranie tego wyjkonania zobaczycie niżej. Uwieczniliśmy je dla potomnych, bo obrazuje atmosferę zabawy na "Orliku".

O godzinie 16:00 na "Orliku" rozpoczęły się rozgrywki "dzikich drużyn" piłkarskich. Do majowego turnieju piłkarskiego zgłosiło się 5 ekip o - jak zwykle - ciekawych nazwach.

Piłkarze w róznym wieku i o róznych umiejętnościach zagrali w majowym turnieju piłkarskim na "Orliku" w Bisztynku. Ostatecznie najlepszą druzyną okazała się "Blok ekipa".

Oto wyniki wszystkich rozegranych meczów:

1. Blok ekipa - Chłopaki z ekstraklasy - 2:0
2. Ogień w szopie - Mysterious Football - 0:0
3. Skazani na bluesa - Blok ekipa - 1:6
4. Chłopaki z ekstraklasy - Ogień w szopie - 0:3
5. Skazani na bluesa - Mysterious Football - 3:0
6. Blok ekipa - Ogień w szopie - 4:0
7. Mysterious Football - Chłopaki z ekstraklasy - 2:2
8. Ogień w szopie - Skazani na bluesa - 2:0
9. Mysterious Fottball - Blok ekipa - 0:4
10. Chłopaki z ekstraklasy - Skazani na bluesa - 1:2.

Ostateczna kolejność turnieju:

1. Blok ekipa - 12 pkt.
2. Ogień w szopie - 7 pkt.
3. Skazani na bluesa - 6 pkt.
4. Mysterious Football - 2 pkt.
5. Chłopaki z ekstraklasy - 1 pkt.

Zawodnicy trzech pierwszych drużyn otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Andrzej Grabowski - 02-03.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014