Aktualności >>>  Poznali tajniki zasad udzielania pierwszej pomocy >>>

 .: Mali ratownicy z przedszkola w Bisztynku

Przedszkolaki z Bisztynka to "mali WIELCY ratownicy"

Zakończył się cykl pięciu zajęć prowadzonych w przedszkolu w Bisztynku w ramach akcji "mali WIELCY ratownicy". Wczoraj (9 marca) dzieci poznały zasady resuscytacji i obsługi defibrylatora AED.

Przedszkolaki z grupy Misie w Bisztynku złożyły dziś podziękowania i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty ratownikowi medycznemu Bartłomiejowi Chilmanowiczowi, strażakowi - Piotrowi Kłosowskiemu i policjantowi - Pawłowi Mazuro za cykl zajęć z zakresu pierwszej pomocy.

W przedszkolu odbyło się dziś (9 marca) piąte i ostatnie spotkanie z ratownikami medycznymi w ramach akcji "mali WIELCY ratownicy" prowadzonej przez stowarzyszenie o tej samej nazwie.

Podczas wczorajszych zajęć przedszkolaki poznawały i ćwiczyły resuscytację krążeniowo-oddechową oraz obsługę automatycznego defibrylatora AED. Radziły sobie świetnie.

Wcześniejsze zajęcia poświęcone były poznawaniu numerów alarmowych, służb ratowniczych - ich umundurowania i strojów oraz pojazdów i opatrywaniu ran.

Wszyscy instruktorzy wymienieni wyżej, niezależnie od służby w której pracują są też pełnoprawnymi ratownikami medycznymi. Podczas zajęć celowo wkładają mundury, aby dzieci oswoiły się z nimi i lepiej je poznały.

W strojach lekarza i mundurach policjanta i strażaka wystąpiły dzieci dziękujące instruktorom za zajęcia.

Andrzej Grabowski - 10.03.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2017