Aktualności >>> Zdrowo, czyli marchewkowo w przedszkolu w Bisztynku >>>

 .: Będą się zdrowo, bo marchewkami, żywić

Marchewkowe przedszkole

Dziś w przedszkolu w Bisztynku dominował kolor pomarańczowy, marchewkowy. Przedszkolaki świętowały Dzień Marchewki. To święto, pomarańczowego warzywa, ma skłonić dzieci i rodziców do chrupania tego zdrowego warzywa i częstszego spożywania go w najróżniejszych postaciach. Dzień Marchewki był też okazją do znakomitej zabawy przedszkolaków.

Nawet jeśli ktoś dziś przypadkowo wszedł do przedszkola w Bisztynku musiał zauważyć marchewkowy kolor dominujący we wszystkich salach i grupach przedszkolaków. Z okazji Dnia Marchewki przedszkolaki przyszły do przedszkola w ubrankach z pomarańczowymi akcentami, z aplikacjami przedstawiającymi marchewkę naszytymi pracowicie przez mamy na spodnie i bluzki, ze specjalnymi marchewkowymi ozdobami.

Marchewka, choć niezwykle zdrowa w surowej postaci, nie jest zbyt chętnie spożywanym przez dzieci warzywem. Dzień Marchewki miał je przekonać do zmiany upodobań. Oczywiście zadbać muszą o to także rodzice w domu. Dzieci, w poszczególnych grupach przedszkolnych, śpiewały o marchewce, tańczyły w swych przebraniach a także przygotowywały sok lub sałatki marchewkowe i marchewkowo-jabłkowe. Jedna z grup zobaczyła także, jak w przedszkolnej kuchni przygotowywana jest sałatka z marchewki, która często pojawia się na ich talerzach w przedszkolu.

Marchewkowe zajęcia przeprowadzono we wszystkich grupach przedszkolnych pod kierunkiem wychowawczyń, które też nosiły dziś marchewkowe barwy.

- Mamy nadzieję, że cały przedszkolny dzień poświęcony marchewce i zdrowemu odżywianiu skłoni dzieci i ich rodziców do polubienia tego warzywa i jego częstszego stosowania w posiłkach - mówiły zgodnie panie przedszkolanki.

Poniżej przedstawiamy galerie zdjęć z wesołych, marchewkowych zabaw przedszkolaków z Bisztynka.

Andrzej Grabowski - 22.11.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013