Aktualności >>> Marek Dominiak u prezydenta RP >>>

 .: Działacze sportowi spotkali się z Bronisławem Komorowskim

Marek Dominiak u prezydenta RP

Marek Dominiak, popularny nauczyciel wychowania fizycznego i wieloletni działacz Szkolnego Związku Sportowego brał udział w spotkaniu z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Bronisławem Komorowskim. Spotkanie zorganizowano dla uczczenia i podsumowania wieloletniej działalności SZS i AZS na rzecz społeczenstwa obywatelskiego.

- Nie ukrywam, że czułem się zwruszony z powodu możliwości spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim - mówił Marek Dominiak po spotkaniu jakie odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 27 listopada 2013 r.

- Prezydent RP Bronisław Komorowski w czasie spotkania ze sportowcami i działaczami Akademickiego oraz obchodzącego 60-rocznicę powstania Szkolnego Związku Sportowego podziękował im za dotychczasowe osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej.

- Jestem przekonany, że wszyscy miłośnicy sportu, a także wszyscy, którym jego dobro leży na sercu wiedzą, że jednym z najważniejszych fundamentów, decydującym o jakości sportu wyczynowego, profesjonalnego, jest zawsze masowość we wczesnym etapie i dlatego też dziękuje obu tym zasłużonym organizacjom - powiedział prezydent - czytamy na stronie Prezydent.pl >>>

Prezydent wręczył sportowcom i działaczom obu organizacji flagi państwowe oraz stosowny certyfikat. W imieniu działaczy AZS w Szczecinie flagę odebrał mistrz świata z Moskwy oraz złoty medalista Uniwersjady w Kazaniu w rzucie młotem Paweł Fajdek.

Województwo warmińsko-mazurskie, podczas spotkania z prezydentem reprezentowali: Mirosław Urbanowski (Nowe Miasto Lubawskie), Krzysztof Rumiński (Pisz), Jerzy Cimoszyński (Szczytno), Wacław Wasiela (Działdowo), Jacek Krzekotowski (Ostróda) i Marek Dominiak (Bisztynek).

Andrzej Grabowski - 28.11.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013