Aktualności >>> Niepełnosprawnie wyszli na ulice Biskupca >>>

 .: Marsz Godności niepełnosprawnych

Marsz Godności w Biskupcu

Niepełnosprawni uczniowie Szkoły Podstawowej w Sątopach wzięli udział w Marszu Godności organizowanym już od 15 lat w Biskupcu. Wzięła w nim udział także niepełnosprawna mieszkanka Bisztynka.

W Biskupcu, 14 czerwca odbyło się święto osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jak co roku, od 15 lat, ulicami Biskupca przeszedł Marsz Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną - organizowany przez "Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Biskupcu".

Wraz z tłumem ludzi w tym pięknym, kolorowym korowodzie uczestniczyli niepełnosprawni z balonikami, z szarfami i flagami, tancerki ognia, bębniarze, dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli oraz władze miasta i gminy Biskupiec. A oto, jak święto wygląda w oczach uczęszczającego do zerówki w Sątopach Konrada Chęcińskiego:

"Ja wraz z moim niepełnosprawnym bratem Adrianem i moimi rodzicami przeszedłem ulicami Biskupca w tym marszu po raz piąty. Od najmłodszych lat przebywam z tymi wspaniałymi ludźmi. Biorę udział w uroczystościach, imprezach oraz wyjazdach organizowanych dla niepełnosprawnych i ich bliskich. W taki dzień jak ten jestem szczególnie dumny, że mogę znać i być z moimi niepełnosprawnymi przyjaciółmi."

Adrian, kolejny niepełnosprawny uczeń naszej szkoły, ze względu na stan zdrowia, nie mógł wziąć udziału w marszu w Biskupcu. Pamiętaliśmy jednak o jego święcie. Adrian wziął udział w marszu w gronie najbliższych i nauczycielki Ireny Zawistowskiej. Trasa jego marszu wiodła z domu rodzinnego do Nowej Wsi Reszelskiej. Po marszu odbył się grill na którym wszystkim dopisywał dobry humor.

Nie tylko w taki dzień, a zawsze warto pamiętać, że NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS.Irena Zawistowska, Karina Szymańska - 23.06.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013