Aktualności >>> Dzień Godności w Biskupcu >>>

 .: Uczestniczyli w Marszu Godności

Uczniowie z Sątop w Marszu Godności w Biskupcu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Satopach uczestniczyli w Marszu Godności, który odbył się 30 maja w Biskupcu. Był to element obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym pod opieką którego jest uczeń sątopskiej podstawówki.

Szkoła Podstawowa w Sątopach organizuje wiele ciekawych spotkań z ciekawymi ludźmi, jak również imprezy i uroczystości na rzecz środowiska. Nie zapomina także o uczniach z niepełnosprawnością.

Niedawno przedstawiciele Samorządu Szkolnego odwiedzili Adriana, który jest nauczany indywidualnie, natomiast 30 maja 2014 r. uczniowie klasy I, V, VI wraz z nauczycielkami, wzięli udział w uroczystych obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, pod którego opieką pozostaje drugi uczeń naszej szkoły Adrian.

Nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy pomogli zorganizować wyjazd. Znalazł się również sponsor, który zakupił napoje i owoce dla dzieci.

Dzień Godności w Biskupcu, obchodzony był bardzo uroczyście. Oprócz Marszu Godności, uczniowie naszej szkoły wzięli udział Integracyjnym Plenerze. Obejrzeli występ teatralny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej pt. "Dajcie mi muzykę". Ponadto uczestniczyli we wspólnym tworzeniu i działaniu na stoiskach: "Własna Kartka" - wykonanie okolicznościowych kartek, "Wspólny Obraz" - malowanie wspólnego obrazu, "Mydlarnia" - wykonanie mydełek, Glina i Ceramika" - obserwacja pracy na kole garncarskim oraz dekorowanie gotowych dzbanków.

Nie zabrakło również stoisk z produktami wykonanymi przez Zakład Aktywności Zawodowej, gdzie można było je zakupić. Nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Moja miejscowość przyjazna osobom z niepełnosprawnością intelektualną".

Nasza szkoła nadesłała na konkurs najwięcej prac plastycznych. Nagrodę specjalną otrzymał Konrad Chęciński, uczeń kl. I. Były też liczne wyróżnienia i upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Otrzymaliśmy podziękowanie od wicedyrektor szkoły, Jadwigi Trochimczyk, za udział w święcie oraz za dowód solidarności społecznej i pełnej integracji z osobami niepełnosprawnymi. Marsz, który się odbył, na pewno nie będzie ostatnim, ponieważ "nasze serca mają wspólny rytm!".

Udział uczniów w tym wydarzeniu zorganizowały nauczycielki SP w Sątopach: Agnieszka Koziatek, Elżbieta Rucińska, Irena Zawistowska.Irena Zawistowska - 05.06.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014