Aktualności >>> W Satopach przeszedł Marsz Godności >>>

 .: Godność, równość, tolerancja, szacunek

II Marsz Godności Osób
z Niepełnosprawnościa Intelektualną

W Sątopach świętowano dziś godność, szacunek, równość, tolerancję, empatię, wspólnotę. Wszystko to za sprawą drugiego już Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Już po raz drugi w Sątopach zorganizowano Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością Umysłową. To inicjatywa mająca znosić bariery i stereotypy w stosunku do osób niepełnosprawnych intelektualnie.

W całej Europie Dzień Godności obchodzony jest 5 maja.

W Sątopach w organizację marszu włączyła się szkoła podstawowa, rodzice, przedszkole, inne szkoły z gminy Bisztynek, OSP w Sątopach-Samulewie, Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku, Urząd Miejski w Bisztynku i szereg osób dobrej woli.

Marsz Godności rozpoczął się o g. 1o na podwórzu szkoły. W barwnym pochodzie przemaszerowali uczniowie, mieszkańcy Sątop sprawni i niepełnosprawni, na wózkach i pieszo lub na rękach rodziców. Dzieci i młodzież niosła baloniki, kwiaty, transparenty.

Trasa wiodła z Sątop do Sątop-Samulewa (warto pamiętać, że to dwie odrębne miejscowości) na pac rekreacyjny. Tu z krótkimi przemówieniami wystąpili: starosta bartoszycki Wojciech Prokocki, wiceburmistrz Bisztynka Włodzimierz Mońka, dyrektor szkoły w Sątopach Barbara Zasada. Później wypuścili balony symbolizujące marzenia osób niepełnosprawnych.

Plac rekreacyjny był miejscem festynu z mnóstwem atrakcji. Były dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, ciasto, strażacka grochówka, malowanie twarzy, stoiska z zabawkami i balonami. Na letniej scenie wystąpiły grupy wokalne i soliści z ośrodka kultury w Bisztynku, Domu Dziecka w Reszlu, szkoły w Sątopach, przedszkolaki, tancerki z Domu Pomocy Społecznej w Bisztynku.

Było to niezwykle radosne święto tolerancji, równości, wspólnoty, empatii, szacunku i godności.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Andrzej Grabowski - 20.05.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2016