Aktualności >>> Cannabis indica w lesie pod Bisztynkiem. >>>

 .: Marycha z lasu pod Bisztynkiem

Cannabis indica wyrosła sobie w lesie pod Bisztynkiem

Grzybiarze licznie odwiedzający podbisztyneckie lasy mogą natknąć się nie tylko na prawdziwki giganty lub niewybuchy o czym już pisaliśmy. We wtorek, 24 września, w lesie w pobliżu Bisztynka znaleziono roślinę doniczkową. Pokaźnych rozmiarów drzewko konopii indyjskich. Zabezpieczyła je policja.

Tę doniczkową roślinkę znaleźli policjanci z Bartoszyc, po tym jak otrzymali informację o jej wegetacji. Zabezpieczyli ją i przekazali policjantom z posterunku w Bisztynku, którzy zajmują się teraz sprawą nielegalnej uprawy leśnej.

Leśny ogrodnik, który zainwestował w donicę, odpowiednią glebę, nawozy, folię zabezpieczającą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz nasiona juz na zawsze utracił swoje drzewko. Aby je zobaczyć powinien jednak zgłosić się do bisztyneckich policjantów by wyjasnić swe zamiłowanie do botaniki i po raz ostatni zobazyć efekty swej ogrodniczej pracy.

Nie jest wykluczone (o czym donosimy w głębokiej tajemnicy), że policjanci sami poproszą miłośnika upraw o złożenie obszernych wyjaśnień przyrodniczo-ogrodniczych, bowiem teren był przypadkowo monitorowany przez leśne kamerki zabezpieczające głównie przed kradzieżą drewna, ale uwieczniające też inne leśne wydarzenia.

Zdjęcia roślinki pokazujemy w celach edukacyjnych, tak aby opiekunowie i rodzice młodych mieszkańców Bisztynka wiedzieli jak ona wygląda i po to, aby mogli sprawdzić co w domowych doniczkach z kwiatkami ozdobnymi czasem wyrasta.

Andrzej Grabowski - 26.09.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013