Aktualności >>> Zakończył się sezon motocrossowy >>>

 .: Zimowa przerwa w startach motocrossowych

Sezon motocrossowy 2012 zakończony

Zakończył się kolejny sezon motocrossowy w którym aktywny udział brali zawodnicy z Bisztynka. Podsumowano go podczas specjalnego treningu zorganizowanego na torze w Bisztynku z udziałem 40 zawodników z Polski i Rosji.

Sezon motocrossowy 2012 dobiegł końca. Zawodnicy skupieni w grupie Motor Fan, a reprezentujący barwy Moto Klubu Lidzbark Warmiński, w tym roku rywalizowali głównie w Mistrzostwach Strefy Północnej w Motocrossie. Reaktywacja tego cyklu zawodów zgromadziła wielu zawodników na starcie. Cykl składał się z siedmiu rund rozgrywanych na torach klubów skupionych w: warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim.: Giżycko, Orneta, Gdańsk, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Więcbork, Lipno.

Nie we wszystkich rundach udało nam się wystartować z różnych powodów. W klasie z licencją C, Robert Mroczek zajął 32 miejsce na 64 sklasyfikowanych zawodników po 7 rundach. W klasie MX 2 (motocykle o poj.125 2-suw i 250 4-suw), w której startowali pozostali zawodnicy - Mikołaj Mroczek zajął 25 miejsce, Dawid Mroczek był 20, a Błażej Podbielski 18. - na sklasyfikowanych 52 zawodników. W tej klasie również rywalizowali zawodnicy na codzień ścigający się w Mistrzostwach Polski - czołówka krajowa.

Największe postępy poczynił, najszybszy z naszej grupy, Dawid Mroczek, który gdyby pojechał wszystkie rundy z pewnością zostałby sklasyfikowany w pierwszej dziesiątce tej klasy.

Poza tym, Błażej wystartował w jednej z rund Pucharu Polski w Cross Country w Chełmnie zajmując 7 miejsce na 21 sklasyfikowanych zawodników.

Niestety nie obyło się bez kontuzji większych lub mniejszych. Błażej, na początku września, na jednym z treningów skręcił staw skokowy, zerwał wiązadła i złamał kość śródstopia, przez co nie mógł pojechać w ostatniej rundzie w Lipnie.

Na koniec sezonu udało nam się zorganizować w Bisztynku trening z ogniskiem dla zaprzyjaźnionych zawodników. Pojawili się koledzy z Olsztyna,Lidzbarka, Bartoszyc, Mrągowa, Dobrego Miasta, Szczytna jak i 3 zawodników z Rosji. Łącznie było 40 maszyn.

Robert Mroczek - nr 82 HONDA CRF 250
Błażej Podbielski - nr 42 HONDA CRF 250
Mikołaj Mroczek - nr 34 YAMAHA YZ 125
Dawid Mroczek - nr 83 HONDA CR 125

Serdeczne dziękujemy osobom, które pomogły nam w zorganizowaniu treningu
na zakończenie sezonu 2012 w Bisztynku


Błażej Podbielski - 04.11.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012