Aktualności >>> Pomogą młodym w znalezieniu zatrudnienia >>>

 .: Centrum pomoże w zaplanowaniu kariery młodych ludzi

MŁODZIEŻOWE CENTRUM KARIERY I PUNKT POŚREDNICTWA PRACY W BARTOSZYCACH

Od dnia 13 stycznia br. młodzież Bartoszyc i powiatu bartoszyckiego rozpoczynając drogę kariery zawodowej może korzystać z pomocy Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Punktu Pośrednictwa Pracy mieszczącego się w Bartoszycach przy ulicy Hubalczyków 2, pokój nr 14 i 15 pierwsze piętro. W punkcie młodzi ludzie bezpłatnie uzyskają fachową pomoc i wiedzę dotyczącą możliwościach kształcenia, planowaniu kariery zawodowej oraz zakładaniu własnej firmy, pracownicy punktu pomogą również w znalezieniu praktyk zawodowych i staży.

MCK i PPP powstało w ramach ogólnopolskiego projektu pt. "OHP jako realizator rynku pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na uroczystym otwarciu Wojewódzki Komendant OHP Jarosław Dzioba przedstawił ideę powstania sieci nowych jednostek rynku pracy podkreślając wagę współpracy samorządów powiatu oraz miasta przy ich tworzeniu. Symboliczną wstęgę przeciął Marian Podziewski Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Krzysztof Nałęcz Burmistrz Bartoszyc otwierając tym samym działalność nowej placówki. Członek Zarządu Powiatu Bartoszyckiego Wojciech Prokocki wyraził uznanie dla inicjatywy oraz podkreślił wagę aktywnych działań na naszym rynku pracy.

- Przy naszej pomocy młody człowiek nabędzie umiejętności, dzięki którym będzie umiał się odnaleźć na rynku pracy - mówi Magdalena Jaszak, doradca zawodowy. - Młodzieżowe Centrum Kariery ma za zadanie pomagać ludziom w planowaniu swojej kariery, w odkryciu swoich możliwości i potencjału - informuje Barbara Magda. - Z kolei Punkt Pośrednictwa Pracy będzie służył pomocą w znalezieniu ofert pracy. W naszych kompetencjach będzie również pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej jako alternatywy pracy najemnej.

- Przy naszej pomocy młody człowiek nabędzie umiejętności, dzięki którym będzie umiał się odnaleźć na rynku pracy - dodaje Magdalena Jaszak.
- Pomożemy mu wybrać pasujący do jego predyspozycji kierunek szkolenia oraz znaleźć odpowiednia pracę.

Z usług proponowanych przez centrum mogą korzystać osoby w wieku 15-25 lat. - Pomagamy i osobom starszym, bo sytuacja na rynku pracy jest ciężka. Nie jest tak, że ludziom po 25. roku życia mówimy "do widzenia". Im również staramy się znaleźć pracę - zapewnia Magdalena Jaszak.

A oto kilka danych na temat bezrobocia w mieście i gminie Bisztynek w roku 2009 uzyskanych z Powiatowego Urzędu Pracy w Bartoszycach.


Pełne dane statystyczne dotyczące bezrobocia w całym powiecie bartoszyckim możecie przejrzeć i przeanalizować
klikając tu >>> plik *xls (MS Excel) >>>

Dane te są niezwykle ciekawe, zwłaszcza dotyczące wieku i wykształcenia bezrobotnych. Okazuje się bowiem, że w powiecie, w grudniu 2009 r. największą liczbę bezrobotnych stanowiły osoby w wieku 25-34 lata. W tym samym miesiącu największą grupę bezrobotnych stanowiły osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym. Okazuje się też, że lepiej zdobyć wykształcenie ogólnokształcące niż średnie zawodowe, bowiem wśród tych drugich jest znacznie więcej bezrobotnych. Zapraszamy jednak do lektury >>>

Andrzej Grabowski (na podstwie tekstów ze strony www.PowiatBartoszyce.pl >>> oraz Bartoszyce.wm.pl >>>) - 28.01.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010