Aktualności >>> Morsy w Mielnie >>>

 .: Morsy w Mielnie

MORSY W MIELNIE

Czterech morsów reprezentowało Bisztynek podczas VII Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. Wraz z innymi morsami pobili rekord Guinnessa w jednoczesnej zimowej kąpieli morskiej. Poprzedni był trzykrotnie mniejszy. Nowy rekord nie jest jeszcze oficjalny, musi go potwierdzić specjalnym certyfikatem Guinness World Records.

W tegorocznym zlocie - jak podali organizatorzy - uczestniczyły morsy ze 198 polskich miejscowości. Natomiast zagranicę reprezentowali Czesi i Niemcy. Do Bałtyku weszli: Marek Dominiak, Edward Adamus, Rafał Spiczko i - po raz pierwszy w życiu - Waldemar Kornatowski.

Zlot trwał dwa dni. W dniu 13 lutego organizatorzy zapewnili uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie. Każdy z morsów otrzymał specjalną przepaskę na przegub, aby się nie zgubił i stanowiącą przepustkę na plażę w Mielnie. Potem nastąpiło uroczyste odsłonięcie Pominika Morsa.

Nasze morsy skorzystały z morskiej, lodowatej kąpieli na dzień przed kąpielą oficjalną. Nie obyło się bez sytuacji śmiesznych. W morskiej wodzie pływały niewielkie kawałki lodu. W trakcie kąpieli zapełniały kąpielówki. Jak to wyglądało ? - zobaczcie na zdjęciach.

Wieczorem odbył się uroczysty bankiet i zabawa. W dniu 14 lutego przed południem, ulicami Mielna przeszedł kolorowy korowód morsów z kraju i zagranicy, a w samo południe odbyła się "oficjalna" kąpiel. Według wyliczeń organizatorów, do wody weszło około 1300 miłośników lodowatych kąpieli.

A oto fotorelacja ze zlotu.

Andrzej Grabowski - 21.02.2010 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2010