Aktualności >>> Dzieci z Sątop-Samulewa odwiedził św. Mikołaj >>>

 .: Śnieżyca nie była straszna św. Mikołajowi

Święty Mikołaj w świetlicy w Sątopach-Samulewie

Śnieżyca i wichura jaka nawiedziła nasz region 6 grudnia nie przeszkodziła świetemu Mikołajowi w przybyciu do świetlicy środowiskowej w Sątopach-Samulewie. Mikołaj obdarował dzieci z niecierpliwością czekujące jego wizyty.

Pomimo szalonego wiatru i sypiącego śniegu św. Mikołaj wraz ze swoimi reniferami dotarł do świetlicy środowiskowej w Sątopach-Samulewie. Dzieci również nie brakowało, chociaż nie było ich tak wiele jak zazwyczaj.

Mikołaj, znakomicie przygotowany, z workami słodyczy i owoców przywitał się z dziećmi tańcząc "Kaczuchy". Następnie prosił do siebie każde dziecko po kolei, oczekując piosenki lub wierszyka w zamian za prezent. Dzieci były świetnie przygotowane i mile zaskoczyły naszego gościa śpiewając kolędy i recytując przeróżne wierszyki.

Dzieci z Sątop są niezwykle miłe i taktowne i podarowały Mikołajowi świąteczne pierniki, licząc, że święty odwiedzi ich również za rok. Po pożegnaniu Mikołaja dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w przygotowanych wcześniej zajęciach plastycznych. Wykonane prace będą pięknie zdobiły naszą świetlicę.

Ewa Matela-Arodź - 11.12.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013