Aktualności >>> Uczniowie z Sątop Mikołajki spędzili w teatrze i planetarium >>>

 .: Mikołaj zafundował uczniom z Sątop wycieczkę do Olsztyna

Mikołajki w teatrze i planetarium

Uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Sątopach spędzili Mikołajki w wyjątkowych miejscach. Byli na żeglarskich szlakach i w kosmosie.

Mikołajki to jeden z najbardziej oczekiwanych przez naszych Milusińskich dni w roku. Z tej to okazji dzieci z grupy "O" oraz uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Sątopach pojechali na wycieczkę do Olsztyna.

W teatrze lalek dzieci obejrzały spektakl pt. "Przygody Sindbada Żeglarza", podczas którego mogły się przenieść, wraz z głównym bohaterem, w egzotyczną i pełną przygód podróż z odrobiną dreszczyku.

Po spektaklu, aby trochę ochłonąć i poćwiczyć przejście po pasach z sygnalizacją świetlną, cała grupa przespacerowała się jedną z głównych ulic Olsztyna, aby w końcu dotrzeć do planetarium. Tam, po usadowieniu się w wysokich, wygodnych fotelach, dzieci obejrzały bardzo ciekawy film, objaśniający w przystępny sposób, najbardziej podstawowe zjawiska zachodzące na niebie, pierwsze podróże kosmiczne i niektóre układy gwiazd.

Po tylu przeżyciach wszyscy szczęśliwie dotarli do domów. Mikołaj nie zapomniał oczywiście o pozostałych w szkole grzecznych dzieciach z klas IV-VI i obdarował je cukierkami.Ewa Końka - 12.12.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012