Aktualności >>> A Milicja piła wódeczkę :-) >>>

 .: Patrol milicji w lokalu w Bisztynku

Milicjanci z lat 50-tych.

Dwa archiwalne zdjęcia przekazał nam Piotr Rakowski z Bisztynka. Pochodzą - prawdopodobnie - z lat 50-tych - XX wieku.

Na zdjęciach widzimy jednego z milicjantów służących kiedyś w Bisztynku (na obu zdjęciach). Umundurowani i wyekwipowani jak na patrol zaszli do jednego z lokali w Bisztynku. Według informacji, milicjant z lewej strony zdjęcia był mieszkańcem Reszla, a drugi Bisztynka.

Zdjęcia datujemy na lata 50-te XX wieku z uwagi na nieco inny niż w późniejszych latach wzór umundurowania Milicji Obywatelskiej, a zwłaszcza wzór czapek i ich daszków z metalowym okuciem (okucie później już nie występowało).

Zapraszamy do zabawy. Zgadnijcie lub rozpoznajcie i napiszcie, kto jest na przedstawionych niżej zdjęciach. Chodzi nam także o bufetową i wskazanie lokalu w jakim milicjanci raczyli się "setkami". Piszcie na admin@bisztynek24.pl - Wasze sugestie opublikujemy :-)

Internauci napisali do nas, że:
milicjant po prawej stronie zdjęcia i na zdjęciu drugim to ś.p. Henryk Wudkiewicz (tak, tak - przez "u"). Mieszkał kiedyś przy al. Wojska Polskiego 8, czyli po sąsiedzku z obecnym Posterunkiem Policji. Zdjęcie 2. zostało wykonane przy domu w którym mieszkał. Umundurowani milicjanci dali sobie zrobić zdjęcie w lokalu "Marysieńka", przy barze pokrytym boazerią. Taka boazeria zachowała się do lat 80-tych. Bufetową, według jednej z internautek była wówczas pani Koślacz.

Andrzej Grabowski - 10.04.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013